SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Band 5 je predstavený! Pozrite sa, čo prináša najočakávanejší fitness náramok tohto roka

Xiaomi predstavuje novú generáciu Mi Band náramku

Dočkali sme sa! Spoločnosť Xiaomi predstavila ďalšiu generáciu dlho očakávaného fitness náramku Mi Band, ktorý prináša viacero noviniek.

Mi Band 5 je predstavený

Bezpochyby jednou z prvých vecí, ktorá zaujme používateľov je displej. Ten je o 20% väčší ako to bolo v prípade predchodcu. Znamená to, že podrástol na 1,2“ (oproti 0,95“).  Novinkou sú aj animácie, ktorých náramok ponúkne viac ako 100. Zároveň treba dodať, že svietivosť displeja je 450 nitov a rozlíšenie 126 x 294.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 5_displej
via xda-developers.com

Druhou významnou novinkou, ktorá nezostane bez povšimnutia je bezpochyby nový spôsob nabíjania náramku. Zatiaľ čo v minulosti k nabíjaniu dochádzalo pomocou nabíjacej vaničky, tak nová generácia ponúka nabíjanie prostredníctvom magnetov. Nabíjanie je tak veľmi podobné tomu, ako nájdeme napríklad v prípade chytrých hodiniek Amazfit GTS, kedy sa nabíjací konektor „pricucne“ zo zadnej strany k telu hodiniek. Zároveň treba však dodať, že nabíjačka nebude spätne kompatibilnou s predošlou generáciou náramku.

Mi Band 5_novy sposob nabijania
via xda-developers.com

Xiaomi ďalej hovorí, že vylepšenia sa dočkal procesor vrátane senzorov, ktoré by mali byť presnejšie. Celkovo náramok podporuje 11 športových režimov, špeciálny režim pre ženy, s ktorým môžu napríklad sledovať menštruačný cyklus a podobne. Za spomenutie určite stojí povedať to, že náramok podporuje PAI. Ide o indikátor, ktorý monitoruje fyzický stav Vášho teľa. Nechýba samozrejme funkcia monitorovania tepu, spánku a podobne. Nechýba ani monitoring REM spánku (ide o fázu spánku, kedy aktivita tela zodpovedá skôr bdelému stavu), hlbokého spánku a ľahkého spánku.

mi-band-5_klucove funkcie (1)
via xda-developers.com

Novinkou je barometer (senzor), ktorý je schopný merať atmosférický tlak. Okrem iného náramok podporuje aj možnosť ovládania spúšte kamery. Používatelia sa zároveň môžu tešiť aj na podporu NFC. Okrem iného treba dodať, že fitness náramok bude dostupných v 4-farebných prevedeniach. Náramok by zároveň mal byť vode odolným do 50 metrov a to až po dobu do 30 minút.

Prejdime k cene náramku. Tá je pre čínsky región odporúčaná na úrovni 189 čínskych jüanov, čo predstavuje približne 23,5€. Ide však o verziu bez podpory NFC, ktorá je o niečo drahšou.  Stojí 229 čínskych jüanov, teda približne 28,50€.

Via xda-developers.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close