Sponzorovaný obsahSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 9 aj naďalej láme mýty, že high-end smartfón nemôže byť cenovo nedostupným pre široké masy

Smartfón Xiaomi Mi 9 láme mýty o tom, že za málo peňazí nie je možné dostať veľa muziky. Totiž, pri pohľade na funkcie možno povedať, že sa jedná o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu, cena však hovorí niečo iné. 

Xiaomi Mi 9

Okrem toho, že sa jedná o prvý smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorý je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 855, ktorý nájdeme v aktuálne najdrahších zariadeniach na trhu, ta ho ďalej v tej najvyššej verzii dopĺňa 8GB RAM v kombinácii so 256GB úložným priestorom. V testoch AnTuTu získal smartfón takmer 390,000 bodov, čo z neho robí jeden z aktuálne najvýkonnejších smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 9 vykon
Zdroj: produktová fotografia

Hlavným ťahúňom tohto telefónu sú však technológie, ktorými je nabitý. Napríklad, zariadenie disponuje skenerom odtlačkov prstov umiestneným v displeji, podporou rýchleho nabíjania do 27W (v prípade bezdrôtového nabíjania výkonom do 20W) a podobne. Vráťme sa však k displeju, ktorý je tvorený 6,39“ Amoled panelom s rozlíšením 2340 x 1080 bodov. Ako býva u vlajkových lodí Xiaomi zvykom, tak aj v tomto prípade došlo k redukcii hrán okolo displeja oproti predošlej generácii Mi 8.

Xiaomi Mi 9 predstaveny_1
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime ku kamere, ktorá je jedným z hlavných atribútov pre mnohých z nás v prípade výberu nového zariadenia. Ten dostal podľa DXOMARK 107 bodov, čo ho aktuálne radí medzi 5 najlepších fotomobilov na trhu. Tomuto výsledku vďačí trojici fotoaparátov – 12MP (Samsung ISOCELL S5K3M5 / clona f 2.2), 48MP (hlavná kamera Sony IMX586 s clonou f/1.75 a so 6 šošovkami) a 16MP kamera (Sony IMX481 s clonou f/2.2).

Mimochodom, ak Vás telefón zaujal, tak ho nájdete na odkaze nižšie. Čerešničkou na torte je možnosť jeho objednania prostredníctvom kupónu „CKQGHZLK“ v kombinácii s dopravu HKEU Priority Line, vďaka ktorej sa vyhnete ďalším poplatkom za približne 440€.

Xiaomi Mi 9

Oplatí sa spraviť ugrade z Mi 8?

Ak ste vlastníkom zariadenia Xiaomi Mi 8tak upgrade na najnovšiu vlajkovú loď je otázny. Vychádzame z toho, že aj napriek tomu, že výkon zariadenia Xiaomi Mi 9 je o poznanie vyšší, tak v praxi je rozdiel zanedbateľným. Lákadlom je hlavné skener odtlačkov prstov v displeji, ktorý môže pre mnohých byť argumentom prečo áno, alebo o niečo kvalitnejší fotoaparát či bezdrôtové nabíjanie. Ak viete tieto funkcionality oželieť, tak nevidíme dôvod na upgrade.

Xiaomi Mi 8

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Youtube (Keddr.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close