Xiaomi Mi 9 opäť búra výkonnostné rebríčky! V teste AnTuTu obsadil prvú pozíciu s ohromným náskokom

Xiaomi mi 9 najvykonnejsi smartfon na trhu
Zdroj: vlastný

Renomovaná benchmarková platforma AnTuTu priniesla prvé výkonnostné rebríčky za mesiac február, ktoré opäť potvrdzujú ohromný výkon novej vlajkovej lode od spoločnosti Xiaomi. Nový Xiaomi Mi 9 totižto obsadil úplne prvú pozíciu v rebríčku a pred druhou priečkou má obrovský bodový náskok.

Nová platforma je lepšia, ako sa očakávalo

Prvú trojicu smartfónov v rebríčku AnTuTu poháňa najnovšia platforma od spoločnosti Qualcomm. Ich jadro totižto tvorí procesor Snapdragon 855, ktorý pochopiteľne, priniesol ďalší výkonnostný nárast oproti predošlej generácii. Podľa prvotných odhadov ale nemal byť nárast až taký značný, no merania hovoria za všetko.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
antutu-february_opt
Zdroj: AnTuTu

Rebríčku vládne už spomínaný Xiaomi Mi 9, ktorý presiahol hranicu 370 000 bodov. Druhú pozíciu obsadil konkurenčný smartfón Lenovo Z5 Pro GT, ktorý presiahol hranicu 353 000 bodov, no a pódium uzatvára Nubia Red Magic Mars, ktorý so šťastím prešiel hranicu 320 000 bodov.

Minuloroční vlajkonosiči zaostávajú

Ďalšie priečky boli obsadené najmä minuloročnými vlajkonosičmi, z ktorých treba určite spomenúť Huawei Mate 20. Ten sa umiestnil na 4. priečke a je jedným z mála smartfónov, ktorým sa podarilo presiahnuť hranicu 300 000 bodov. Za týmto smartfónom zaostávajú takmer všetky minuloročné smartfóny a vlajkové lode, ktoré v niektorých prípadoch nepokorili ani pomyselnú hranicu 300 000 výkonnostných bodov.

Xiaomi Mi 9 bude možno ohrozený svojim „súrodencom“

Je celkom logické, že nový Xiaomi Mi 9 nebude na vrchole rebríčka večne. Po výkonnostnej stránke by sa mu mal vyrovnať nový Samsung Galaxy S10, teda minimálne jeho čínska verzia. Očakáva sa, že verzia s novým Snapdragonom 855 bude o niečo výkonnejšia. Nový Mi 9 má konkurenta ale aj vo vlastných radoch. Ohroziť ho totižto môže aj smartfón Xiaomi Mi MIX 3 s podporou 5G pripojenia, ktorého výkon by mohol byť mierne vyšší, ako výkon smartfónu Xiaomi Mi 9.

Zdroj: gizchina.com, úvodný obrázok (cdn.dxomark.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre