Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro sú oficiálne predstavené. Zariadenia ponúkajú niekoľko nových technológií

Xiaomi opäť vsadilo na lákavú cenu a nadpriemerné špecifikácie

Xiaomi Mi 10T Pro predstaveny
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi pred malými chvíľami predstavilo novú produktovú radu smartfónov. Počas predstavovania zariadení, spoločnosť prezradila, že sa nechala inšpirovať pri navrhovaní viacerých funkcií používateľmi. Napríklad, podľa spätnej väzby používateľov, zákazníci chcú plochý displej, či vyššiu zobrazovaciu frekvenciu displeja.

Nové technológie

Xiaomi na základne spätnej väzby zákazníkov preto vybavilo zariadenia plochým displejom s vysokou zobrazovacou frekvenciou, 144Hz. Spoločnosť pri opisovaní nového displeja sa sústredila z veľkej časti na vysvetlenie rozdielov medzi fps a Hz. Zatiaľ čo Hz predstavujú schopnosť obnovenia displeja, tak fps hovorí o počte obrázkov vložených do 1-sekundy videa, hry a podobne. Preto spoločnosť predstavila technológiu AdaptiveSync. Ide o technológiu, ktorá synchronizuje Hz spolu s fps za účelom, aby bol obraz plynulejším. Okrem iného k synchronizácii dochádza automaticky na základe toho, aký obsah sa vám aktuálne zobrazuje na obrazovke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AdaptiveSync
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi ďalej dodáva, že v porovnaní s konkurenciou, ponúkajú výrazne viac možnosti synchronizácie Hz a fps.

Xiaomi synchronizacia Hz a fps_porovnanie s konkurenciou
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi ďalej hovorilo aj o novom režime Sunlight Mode 3.0, ktorý dokáže lepšie zobrazovať obraz na displeji pri priamom slnečnom svetle.

Xiaomi Mi 10T_sun light mode 3.0
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Ďalšou novinkou je technológia 360-stupňového svetelného senzoru. V praxi to znamená, že svetelný senzor na základe ktorého sa prispôsobuje podsvietenie displeja, je umiestnený ako na prednej strane, tak aj zadnej strane zariadenia.

Xiaomi svetelny senzor 360 stupnov
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Srdcom smartfónu je Snapdragon 865

Xiaomi ďalej v rámci predstavenia zariadenia ďalej odhalilo, že zariadenia disponujú procesorom Qualcomm Snapdragon 865, ktorý je doplnený o 5G modem.  Procesor je ďalej doplnený o (do) 8GB RAM typu LPDDR5 a (do) 256GB úložný priestor typu UFS 3.0.

Qualcomm Snapdragon 865
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Xiaomi ďalej hovorilo o technológii Middle Tab Technology. Ide o technológiu rýchleho nabíjania, kedy je batéria rozdelená na 2 časti. Následne pri nabíjaniu dochádza k nabíjaniu oboch častí súčasne, a nie k postupnému nabíjaniu jedného článku. Vďaka tomu je rýchle nabíjanie o niečo rýchlejšie pričom zariadenie je možné nabiť za menej ako 1-hodinu. Okrem iného obe zariadenia podporujú rýchle nabíjanie pri výkone 33W.  Mimochodom, čerešničkou na torte je 33W nabíjačka, ktorá je dodávaná v balení spolu so smartfónmi.

Xiaomi Mi 10T_nova technologia rychleho nabijania MTT
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Spoločnosť ďalej ukázala, že do bočnej steny smartfónu umiestnila skener odtlačkov prstov (v rámci prezentácie Xiaomi neprezradilo, či zariadenia disponujú LCD alebo AMOLED panelmi, ale vzhľadom na to, aké riešenie zvolila v prípade skeneru odtlačkov prstov, tak zariadenia disponujú LCD panelom).  Zároveň dodala, že celé  telo smartfónu  (s výnimkou bočných hrán) je zabalené do tvrdeného skla Gorilla Glass 5. generácie. Xiaomi ďalej prezradilo, že zariadenia sú vybavené technológiou  „3D nahrávania zvuku“. Hoci názov technológie znie honosne, tak v skutočnosti zariadenia dostali ešte jeden extra mikrofón, ktorý je umiestnený vo vrchnej časti smartfónu.

Xiaomi v závere svojej prezentácie prezradilo, že jediné rozdiely medzi zariadeniami Mi 10T a Mi 10T Pro budú v rozlíšení hlavnej kamery a vo farebných variantoch, ináč pôjde o identické smartfóny. Prejdime však k cene, Mi 10T bude stáť 499€ (resp. 549€ v prípade modelu s viac RAM a väčším úložným priestorom) a Mi 10T Pro bude stáť 599€ (resp. 649€ v prípade modelu s viac RAM a väčším úložným priestorom) .

Xiaomi Mi 10T a Mi 10T Pro cena (1)
Zdroj: Xiaomi (YouTube)

Ako sa vám páčia novo predstavené modely smartfónov a čo hovoríte na cenu? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.  V prípade, ak by ste si chceli  pozrieť predstavenie smartfónov, môžete tak spraviť prostredníctvom videa nižšie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre