SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 10 ponúkne najnovší WiFi štandard, ktorého maximálna prenosová rýchlosť je 9,6Gbps

Xiaomi Mi 10 ponúkne WiFi 6 štandard, ktorý bol predstavený v druhej polovici minulého roka. Jeho maximálna prenosová rýchlosť je 9,6Gbps.

V uplynulých dňoch sme sa mohli dozvedieť viacero nových informácií ohľadne zariadenia Xiaomi Mi 10. Napríklad, že bude vybavený novým typom RAM pamäte LPDDR5, ktorého maximálna prenosová rýchlosť je až 6,4Gbps. Za spomenutie takisto stojí použitie pamäťového modulu s podporou UFS 3.0 (pozn. redakcie: UFS je skratka pre Universal Flash Storage a štandard 3.0 ponúka prenosovú rýchlosť až do 23,2Gbps).

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom sociálnej siete Weibo dnes poodhalila ďalšiu kľúčovú špecifikáciu smartfónu. Konkrétne to, že zariadenie bude podporovať nový WiFi 6 štandard. Na tému upozorňuje portál Gizmochina.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi 10_Wifi 6 standard
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

WiFi 6 je najnovší WiFi štandard, ktorého maximálna prenosová rýchlosť je viac ako 2-krát väčšia ako v prípade predošlej generácie. Okrem toho optimalizuje zážitok z používania zariadenia v prípade veľkého počtu pripojených zariadení súčasne k jednému zdroju.

Xiaomi Mi 10_Wifi 6 standard_prenosova rychlost
Zdroj: Xiaomi (Weibo)

WiFi 6 štandard bol vydaný 16. septembra 2019 a pri jeho predstavení sme sa mohli dozvedieť, že podporuje pásma od 1 GHz do 6 GHz, vrátane momentálne používaných pásiem 2,4 GHz a 5 GHz. Tiež je spätne kompatibilný s a / b / g / n / ac. Ako je teda tento štandard rýchly? Maximálna teoretická rýchlosť WiFi 6 je 9,6Gbps. Len pre porovnanie, maximálna teoretická  rýchlosť WiFi 5 je 3,5Gbps.

Druhým dychom však treba dodať, že aby ste boli schopný využívať takto vysokú maximálnu rýchlosti, tak budete potrebovať aj rýchlejšiu linku. V súčasnosti priemerná rýchlosť pevného internetu na Slovensku podľa globálneho indexu portálu Speedtest.net je približne ~70Mbps, v prípade mobilného to je ~36Mbps. Mimochodom, Xiaomi plánuje predstaviť smartfón Mi 10 už 13. februára, teda v najbližší štvrtok.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close