SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi mení svoju stratégiu: Táto zásadná zmena sa dotkne všetkých fanúšikov spoločnosti!

Zmena vo vydávaní smartfónov sa dotkne každého fanúšika populárnej modelovej série Redmi Note. Ako to bude vyzerať v praxi?

Spoločnosť Xiaomi dnes asi už nikomu netreba predstavovať. Počas posledných rokov sa dokázala vyšplhať na vrchol a zaradiť sa medzi dlhoročné stálice v predajoch smartfónov a inej elektroniky. Spolu so svojími hlavnými modelovými radmi prichádzajú i smartfóny od dcérskych značiek Redmi a Poco, na ktoré sa dnes zameriame. Konkrétnejšie sa pozrieme na modelový rad Redmi Note, ktorý si získal mnoho pozitívnych ohlasov vďaka tomu, že kombinuje skvelú výbavu s dostupnou cenou pre každého. Tento rok však prichádza medzi smartfóny z radov Redmi Note zásadná zmena. Ako uvádza portál Xiaomiadictos.com, modelov bude počas jedného roka oveľa viac.

Modelový rad Redmi Note čaká odteraz zmena

Isto vám neunikol fakt, že nám Redmi tento rok predstavilo modelovú sériu Redmi Note 10 a už čoskoro uvedie na trh i Redmi Note 11. Podobná situácia sa stala pred dvoma rokmi, kedy v jednom roku Redmi predstavilo siedmu i ôsmu generáciu svojich populárnych modelov. Zdá sa však, že sa to spoločnosti zapáčilo a zmena bude spočívať v tom, že nové smartfóny budú odteraz prichádzať hneď dvakrát ročne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa všetkých dostupných informácií tak budúci rok uvidíme sériu Redmi Note 12 i Redmi Note 13 a rovnako to bude pokračovať každý rok. Dve generácie modelov však neznamenajú, že by ste mali smartfón meniť každý polrok. Každá modelová línia bude mať svoje opodstatnenie a bude určená inému publiku. Rozdiely medzi párnymi a nepárnymi generáciami tak budú výrazné.

Aké budú rozdiely medzi samotnými sériami?

Predstavovanie smartfónov každých 6 mesiacov isto nedokáže priniesť vždy nové a nové technológie. Každý modelový rad sa teda sústredí na niečo iné a párne označenie smartfónov sa sústredí na výkon, zatiaľ čo nepárne generácie predstavované koncom roka budú modelmi určené pre nové technológie. Ostatne to tak platí i u súčasných modelov keď si porovnáme generácie Redmi Note 10 a Redmi Note 11.

Táto zmena začne týmto rokom a ako už určite tušíte, toto je dôvodom, prečo Xiaomi u zatiaľ nepredstavenej jedenástej generácie neplánuje využiť čipsety od spoločnosti Qualcomm. Modely budú posúvať svoje hranice ešte ďalej a prinesú skvelé novinky, ktoré sa len tak v tejto cenovej úrovni nevidia. Ak ste však fanúšikmi modelov s čipsetmi z radov Snapdragon, počkajte si na sériu Redmi Note 12, ktorá by ich mala priniesť, nakoľko bude určená pre vyšší výkon.

Ktorá séria je vám sympatickejšia, tá výkonná či tá s novými technológiami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close