SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi mení svoju aktualizačnú politiku značne k lepšiemu! Pozdáva sa vám?

Xiaomi prichádza k značnému zlepšeniu svojej aktualizačnej politiky. Smartfóny po novom získajú až štyri roky bezpečnostných aktualizácií.

Len pred pár mesiacmi Xiaomi oznámilo, že bez rozdielov v modeloch a ich triedach, každý smartfón od nich dostane maximálne 2 veľké aktualizácie systému. To samozrejme pobúrilo majiteľov drahších modelov, ktoré dnes už dokážu stáť i tisíc eur. Zdá sa, že čínsky gigant sa chce viac priblížiť k svojej fanúšikovskej základni a po novom ponúkne až štyri roky podpory smartfónov! Ktoré modely sa tejto zmeny dočkajú? Pozrite sa s nami na kompletný prehľad tejto zmeny, o ktorej nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Štyri roky bezpečnostných záplat, tri veľké aktualizácie

Ak ste doteraz neboli spokojní len s chabými dvoma veľkými aktualizáciami systému Android, Xiaomi prináša zmenu. Smartfóny si tak vyslúžia o rok dlhší čas s najnovšími funkciami systému od Googlu a o bezpečnosť sa vám spoločnosť postará až na 4 roky. Dôvodom je najmä čas, ktorý môžete stráviť so svojím smartfónom bez potreby kupovať nový.

Táto nová aktualizačná politika smartfónov má prísť už čoskoro, pričom do platnosti by mala prísť už 15. septembra. A ak dobre sledujete udalosti okolo spoločnosti Xiaomi, dobre viete, čo sa má 15. septembra udiať. Xiaomi chystá veľkú udalosť orientovanú na globálny trh.

Zmena začne predstavením smartfónov zo série Xiaomi 11T

Všetci dobre vieme, že už o pár dní čínsky gigant predstaví nové smartfóny zo série Xiaomi 11T. To by však nebolo Xiaomi, keby počas predstavenia boli uvedené len smartfóny. Tentoraz má byť prekvapením práve zmena aktualizačnej politiky, ktorú prvýkrát uvidíme práve v týchto modeloch. A štyri roky aktualizácií sú dobrým dôvodom pre kúpu týchto modelov, no nie?

Ak si dobre spomíname, Xiaomi zatiaľ poskytovalo najviac tri roky aktualizácií pre modely z radov AndroidOne bez nadstavby MIUI. Spoločnosť týmto ide prekonať samu seba, no zatiaľ nie je známe, či sa takáto zmena bude týkať len drahších modelov, alebo uvidíme dlhšiu podporu i u najlacnejších modelov spoločnosti.

U tých to môže byť možno problémom pre ich slabšiu hardvérovú výbavu, no Xiaomi tento rok spravila i v tejto triede značný pokrok. Musíme však pred týmto krokom predĺženia systémovej podpory sňať pomyselný klobúk, pretože takýmto spôsobom modely konečne využijú svoj plný potenciál hardvérovej výbavy a my nebudeme musieť neustále utrácať peniaze za nové a nové zariadenia.

Uvítate túto zmenu v aktualizáciách smartfónov? A využijete tieto štyri roky podpory, alebo budete meniť smartfóny častejšie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close