SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi mení jednu z najpodstatnejších súčastí smartfónov: Takáto zmena nás čaká, bude to však k lepšiemu?

Xiaomi smartfóny budú menej závislé od Samsungu. Populárne kvalitné displeje má totiž sčasti nahradiť lacnejší dodávateľ.

Xiaomi smartfóny sú známe najmä pre svoje inovácie, ktoré prináša svojim fanúšikom za rozumnú cenu. I lacnejšie smartfóny tak môžu získať novinky, ktoré by sme videli primárne u drahších modelov. Spoločnosť bola až donedávna verná svojim zásadám a taktiež i dodávateľom súčiastok. Za posledné mesiace sme však mohli pozorovať výrazné zmeny v zariadeniach. Jednou z nich je určite vyššia úroveň distribúcie čipsetov od spoločnosti MediaTek, ktorú ste zaregistrovali určite i vy. Druhou je špekulovaná spolupráca so spoločnosťou Leica. Tá doteraz spolupracovala s konkurenčným Huaweiom, no po úpade spoločnosti sa Leica usídli zrejme u Xiaomi. A prvý smartfón s takouto kamerou bude zrejme Xiaomi 12 Ultra. Podľa informácií z portálu Xiaomitoday.it však čínsky gigant mení i dodávateľa displejov.

Displeje od Samsungu už čoskoro nahradí Tianma Microelectronics

Displeje od spoločnosti Samsung sú známe ako tie najkvalitnejšie na trhu. Dlhú dobu sa k nim uchyľovalo i čínske Xiaomi, ktoré chcelo priniesť to najlepšie pre svojich fanúšikov. Ceny súčiastok sa však neustále zvyšujú a keď chce čínsky giganat zachovať svoje nižšie ceny od konkurencie, tak bude musieť využívať alternatívy. Alternatívnou spoločnosťou má byť nakoniec Tianma Microelectronics. Táto čínska spoločnosť prináša taktiež veľmi kvalitné displeje, no s nižšou cenou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi však neprerušuje svoju spoluprácu so Samsungom úplne. Môžeme tak zrejme očakávať, že sa drahšie displeje od Samsungu budú nachádzať primárne v drahších smartfónoch. Lacnejšie modely môžu prísť s novým druhom displeja, aký sme u Xiaomi zatiaľ nevideli. Prvé výsledky tejto spolupráce by sme mali vidieť už v priebehu budúceho roka.

Displeje u Xiaomi však tiež nie sú vždy dokonalé

I keď Xiaomi doteraz využívalo drahšie a kvalitnejšie displeje od Samsungu, nie vždy bol výsledok úplne oslnivý. Aj majster tesár sa niekedy utne a občas sme sa mohli potýkať s nechcenými škvrnami na displeji či rôznymi inými poruchami displeja. Tieto problémy by sa však nemali vyskytovať u nových displejoch od spoločnosti Tianma.

Nové displeje majú byť tenké, ľahké a energeticky nenáročné. Dočkať sa máme najmä flexibilných OLED panelov, ktoré by mohli posunúť spoločnosť ešte o niečo ďalej. Xiaomi sa tak stane menej závislým od Samsungu ako dodávateľa a ceny zariadení budú opäť o niečo nižšie.

Pozdávajú sa vám posledné zmeny v Xiaomi smartfónoch? A zaregistrovali ste v poslednej dobe nejaké problémy s displejom vo vašom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close