Xiaomi Magic je nová funkcia nadstavby MIUI, ktorú musíte skúsiť: O čo ide a ktoré zariadenia ju podporujú?

Xiaomi Magic prináša možnosť prenášania hudby pri prehrávaní medzi zariadeniami. Nepotrebuje k tomu však párovanie, postačí WiFi pripojenie.

Xiaomi Magic
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Nadstavba MIUI od Xiaomi je poslednou dobou samé prekvapenie. A i keď ju skľučujú niektoré komplikácie, na ktorých sa už pracuje, pravidelne prináša so sebou množstvo nových funkcií. Jednou u nich je aj nová funkcia Xiaomi Magic, ktorá svojím spôsobom pripomína možnosť dostupnú prostredníctvom streamovacej služby Spotify. O čo ide a ako táto funkcia pracuje? Odpoveď nám prináša portál Xiaomiadictos.com.

Prenášanie hudby medzi zariadeniami bude s Xiaomi Magic jednoduchšie

Ak patríte medzi tých, ktorí radi počúvajú hudbu na rôznych zariadeniach, funkcia Xiaomi Magic je tu práve pre vás. Ako sme už spomenuli, táto novinka v nadstavbe MIUI prináša možnosť prenášania a prehrávania hudby medzi zariadeniami na podobnom princípe ako Spotify zatiaľ čo je ovládaná tým, ktoré máte práve v ruke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vďaka tejto funkcii dostupnej v najnovšej verzii nadstavby MIUI nebudete musieť zariadenia medzi sebou párovať ani nijako spájať prostredníctvom Bluetooth. Jednoducho stačí mať obe zariadenia pripojené k jednej WiFi sieti a o zvyšok sa postará už váš systém. Funkcia však zatiaľ nie je dostupná pre všetky zariadenia a smartfóny. Ktoré to teda môžu Xiaomi Magic v súčasnosti využiť?

Dostupnosť je zatiaľ veľmi obmedzená

Keďže ide o úplnú novinku v smartfónoch, dostupnosť novej funkcie na prenášanie hudby je zatiaľ veľmi obmedzená. V skutočnosti ju zatiaľ môžu využiť len naozaj posledné novinky spoločnosti, medzi ktoré zaradíme Xiaomi MIX 4 so selfie kamerou pod displejom, znovuzrodenú líniu tabletov v podobe troch modelov s názvom Mi Pad 5 a taktiež Xiaomi Sound speaker.

Rozšírenie funkcie s názvom Xiaomi Magic už v blízkej dobe očakávame i do ďalších zariadení. Ako je už však zvykom, čínsky gigant určite prinesie funkciu prenášania hudby najskôr do svojich prémiových zariadení, až neskôr ju budeme môcť vyskúšať i na zariadeniach strednej či nižšej triedy.

Pozdáva sa vám táto funkcia a nájdete pre ňu využitie i vo svojom smartfóne? Alebo vám príde zbytočná a radšej využijete Spotify? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre