Xiaomi má zmeniť označovanie svojich vlajkových lodí: Do série Xiaomi 14 pribudne nový model!

Modelový rad Xiaomi 14 má priniesť ďalší smartfón, ktorý sériu doplní. Čínsky gigant tak v sérii ponúkne až 5 modelov.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Vlajková séria smartfónov od Xiaomi už niekoľko rokov po sebe prichádza na trh v štandardnom zložení. Tradične sa tak pri predstavovaní smartfónov môžeme pozrieť na vlajkový model a jeho Pro verziu, pričom neskôr sa zvyčajne objaví aj model s prívlastkom Ultra. Inak tomu nebolo ani pri sérii Xiaomi 13, kedy sa nám na trhu ukázali modely ako Xiaomi 13, Xiaomi 13 Pro a Xiaomi 13 Ultra, pričom dostupným modelom série je Xiaomi 13 Lite. V tejto zostave má prísť na trh už o pár týždňov ďalší rad smartfónov, ktorý sa bude označovať Xiaomi 14. Ako nás však informuje portál gizmochina.com na základe úniku od známeho leakera, očakávať máme aj predstavenie zatiaľ neznámeho modelu.

Séria Xiaomi 14 sa rozrastie o ďalšieho člena

Ak aj vy patríte medzi fanúšikov vlajkových modelov od spoločnosti Xiaomi a aj budúci rok budete zvažovať kúpu niektorého z nich, váš výber sa mierne skomplikuje. Dôvodom je práve to, že do série Xiaomi 14 má pribudnúť nový model. Jeden by si už povedal, že predstavenie základného modelu a jeho Pro či Ultra verzie bude dostatočné. Čínsky gigant má na to ale iný názor a podľa posledného úniku, ktorý s nami zdieľal leaker Digital Chat Station na sieti Weibo sa objaví aj ďalší smartfón.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako nám príspevok preložil používateľ siete Twitter, ďalším smartfónom v sérii bude Xiaomi 14 Pro+. Tento model by mal byť vylepšenou verziou Pro verzie smartfónu, ktorý by sa mal odprezentovať už v októbri či novembri tohto roka. Model má podľa leakera získať kódové označenie Aurora, pričom základný a Pro model už má v databáze rezervované označenie Houji a Shennong. Nové kódové označenie nám teda potvrdzuje, že ďalší smartfón v sérii bude skutočne existovať a jeho predstavenie prebehne už čoskoro.

Prečo Xiaomi zvolilo predstavenie ďalšieho smartfónu?

Vlajková séria z dielne čínskeho Xiaomi je zvyčajne vrcholom toho, čo nám spoločnosť dokáže priniesť na trh. Už po predstavení tohtoročného Xiaomi 13 Pro sme nečakali, že model s označením Ultra prinesie výraznejšie vylepšenia. Preto nás prekvapuje, že sa spoločnosť pod vedením Lei Juna rozhodla pripravovať ďalší smartfón v sérii. Podľa všetkého však tento smartfón bude vylepšenou verziou modelu, ktorý sa na trhu objaví ako Xiaomi 14 Pro. Vylepšenia by však nemuseli byť veľké, rozdiel teda môže byť napríklad aj vo veľkosti zariadenia tak, ako to robí napríklad Samsung vo svojej vlajkovej sérii.

Xiaomi 13
Zdroj: Vosveteit.sk

Podľa všetkého by sa Xiaomi 14 Pro+ mal rovnako zamerať na fotoaparát, ktorý bude opäť pod taktovkou spoločnosti Leica. Vo výbave by sa mal taktiež objaviť čipset Snapdragon 8 Gen 3. Informácia o ďalšom smartfóne je však pomerne čerstvá a nevieme o telefóne žiadne ďalšie informácie. Dúfame, že nám ďalšie úniky potvrdia ďalšie špecifikácie smartfónu v čo najbližšej dobe.

Čo poviete na ďalší smartfón v sérii Xiaomi 14? Privítate ďalší model alebo si myslíte, že ich už bolo dosť? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre