Xiaomi má za sebou rekordné obdobie. Príjmy spoločnosti sa zvýšili o niekoľko miliárd

zdroj: telecomtalk.info

Čínsky výrobca smartfónov Xiaomi sa najnovšie podelil o svoje najnovšie štatistiky. Spoločnosť má podľa čísel za sebou naozaj rekordné obdobie. V druhom štvrťroku zaznamenala obrovský nárast tržieb až o 68,3%, čím sa spoločnosť dostala do vynikajúcej pozície predtým, ako chce v plnej sile preraziť aj na európsky trh. Xiaomi sa totižto momentálne pýši celkovými výnosmi vo výške viac ako 5,6 miliardy eur, čo predstavuje nárast až o 3,3 miliardy oproti minulému roku.

Predaj výkonných smartfónov za rozumné ceny je vynikajúcou voľbou

Najväčším rozdielom medzi smartfónmi od Xiaomi a od konkurencie je zrejme ich cena. A to je najväčšou výhodou Xiaomi na trhoch, kde na značkách tak nezáleží. Práve táto „ideológia“ nahráva Xiaomi najviac do kariet. I keď podobnú ideológiu západný svet moc nepoužíva, v krajinách ako Čína alebo India na značkách naozaj nezáleží a ľudia si jednoducho vyberú produkt tej firmy, ktorá ponúka najvýhodnejší hardvér. Aj keď by si bežný človek myslel, že Xiaomi v tom prípade nebude úspešnou firmou aj za hranicami Číny aj Indie, tak realita je úplne iná. Xiaomi za posledné obdobie zvýšilo svoje príjmy za hranicami až o 152%, čo je číslo, za ktoré by sa nehanbila ani jedna celosvetová spoločnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi si postupne „odkusuje z koláča“

Spoločnosť Xiaomi je momentálne 4. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Aktuálne sú pred ňou iba spoločnosť Apple, Huawei a Samsung, no jej podiel na trhu neustále rastie. Ešte väčšiemu nárastu všetkých čísel určite pomôže aj plánované preniknutie na európsky trh. I keď Xiaomi smartfóny momentálne bezproblémovo zoženiete aj v našich končinách, Xiaomi chce zaútočiť ešte agresívnejšie. Momentálne uzatvorila dohodu so spoločnosťou CK Hutchison, ktorá bude zariadenia Xiaomi oficiálne predávať v blízkom Rakúsku, Dánsku, Hongkongu, Írsku, Taliansku, Švédsku a Spojenom kráľovstve. Postupom času by spoločnosť chcela svoju politiku rozšíriť do všetkých krajín v Európe.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (telecomtalk.info)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre