SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi má vraj ďalšie eso v rukáve: Týmto smartfónom plánuje osloviť masy používateľov!

Model s dočasným označením Xiaomi 12S má "rozdrviť" konkurenciu. Jeho procesor totiž prinesie výkon, aký sme u smartfónu ešte nevideli.

Z roku 2022 ubehlo len pár týždňov, no Xiaomi nám už stihlo pripraviť niekoľko nových smartfónov, ktoré sa nesú v duchu nového roku. S novým rokom prichádzajú i nové funkcie a technológie, z ktorých sa úprimne tešíme. Blíži sa príchod modelov z radu Redmi Note 11 na náš trh, no zároveň sme boli i svedkami predstavenia smartfónov s označením Xiaomi 12 pre Čínu. Zdá sa však, že čínsky gigant svoju vlajkovú sériu smartfónov rozširuje ako len môže a stále pracuje na prémiovom výkone pre svoje modely. Na ceste je totiž podľa portálu Gizmochina.com ďalší model, tento raz s predbežným označením Xiaomi 12S. Čím bude tento smartfón taký výnimočný?

Xiaomi 12 Pro má získať ešte výkonnejšiu verziu

Pri predstavení novej vlajkovej série čínskeho giganta nás zaujal najmä model s označením Pro. Ponúka totiž prémiový výkon vďaka svojmu čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, no nesmieme zabudnúť ani na zloženie kamery z troch 50mpx snímačov či 120W nabíjanie pre 4600mAh batériu. Čipset Snapdragon 8 Gen 1 však využíva 4nm výrobnú technológiu od spoločnosti Samsung, ktorá je odlišná od technológie od spoločnosti TSMC. Čipsety vyrobené na základe procesu od TSMC dokážu priniesť ešte vyšší výkon a odstrániť niekoľko menších problémov čipsetu.

Značným problémom čipsetu Snapdragon 8 Gen 1 s označením SM8450 od Samsungu bolo prehrievanie, ktoré si vyslúžilo značnú kritiku. Práve tento problém má byť s vylepšenou verziou čipsetu s označením SM8475 odstránený a Xiaomi má priniesť ešte lepšiu verziu svojho modelu. Zdá sa teda, že je na ceste model s označením Xiaomi 12S. Aspoň tak teda znie predbežné pomenovanie modelu, ktoré v databázach nájdeme ako L2S.

Modelový rad bude ešte rozsiahlejší

Modelový rad Xiaomi 12 už teraz obsahuje tri smartfóny, ktoré prinášajú prémiové funkcie i skvelý výkon. Na druhú stranu sme však ani zďaleka nemali možnosť vidieť všetky modely. Podľa dostupných informácií nás totiž čaká ešte predstavenie modelu s prívlastkom Lite a Ultra. Nevieme zatiaľ, ktoré všetky smartfóny sa objavia na globálnom trhu. Podľa našich informácií sa ku nám však dostane minimálne základný model, Pro verzia smartfónu a najnovšie i Xiaomi 12X ako odľahčený smartfón v oblasti výkonu.

Predstavenie nových modelov z vlajkového radu čínskeho giganta odhadujeme na najbližšie týždne. Niektoré zdroje poukazujú na budúci mesiac, teda na február. Na druhú stranu je tu však možnosť, že sa spoločnosť s predstavením globálnych smartfónov nebude ponáhľať. V takom prípade by sme sa nových modelov dočkali až v marci. Necháme sa však prekvapiť a uvidíme, čo všetko nám spoločnosť pod vedením Lei Juna prinesie.

Pozdáva sa vám niektorý smartfón z vlajkovej série Xiaomi 12? A dokážete sa v nových modeloch ešte vyznať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close