SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi má priniesť na trh starší obľúbený model len v novom kabáte: O ktorý model pôjde teraz?

Model s označením Redmi Note 10S sa má dočkať novej verzie s nižšou cenou. Xiaomi ho však prinesie pod iným označením.

Minulý rok sme boli svedkami toho, ako čínske Xiaomi prinieslo fanúšikom spoločnosti obľúbený Redmi Note 8 vo vylepšenej verzii pre rok 2021. Smartfón z roku 2019 sa po dvoch rokoch tak objavil na predajných pultoch v novom kabáte a potešil tak fanúšikov, ktorým sa tento model páčil natoľko, že po novšom zariadení siahnuť nechceli. Ak si teda vybrali novšiu verziu s označením Redmi Note 8 2021, dočkali sa dlhšej systémovej podpory v takmer identickom tele smartfónu, aký si mohli kúpiť v roku 2019. Teraz však podobný osud čaká ďalší populárny model a opäť bude zo série Redmi Note. Táto obnova smartfónu však je celkom nečakaná. Čo všetko smartfón prinesie a aké zmeny môžeme očakávať v porovnaní s pôvodným smartfónom nám prezradila komunita Xiaomiui.

Xiaomi chystá uviesť na trh ďalší „znovuzrodený“ model

Model s označením Redmi Note 10S zožal minulý rok slušný úspech. Išlo o zlatú strednú cestu v sérii Redmi Note 10, ktorá je medzi Xiaomi smartfónmi dostatočne populárna doteraz. Viac ako rok po predstavení tohto smartfónu však čínsky gigant chystá ďalší smartfón, ktorý bude vychádzať práve z modelu Redmi Note 10S. Tento smartfón však nebude spadať pod krídla spoločnosti Redmi. Inšpirovať sa ním má sesterské Poco, ktoré prinesie takmer identický model. Očakávať však môžeme niekoľko menších zmien.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Redmi Note 10 Pro
Zdroj: YouTube (Renzo Claros – Tech & Cameras)

Smartfón s kódovým označením 2207117BPG bude teda patriť spoločnosti Poco a posledné písmenko kódu naznačuje, že model bude dostupný aj na našom globálnom trhu. Okrem toho však vieme, že zmena nastane najmä v prípade operačného systému. Redmi Note 10S totiž pôvodne prišiel so systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 12. Samozrejme, že Poco v prípade nového modelu využije najnovší operačný systém. Nový model by teda mal prísť so systémom Android 12 a najnovšou verziou nadstavby od Xiaomi MIUI 13. Zmien však bude o niečo viac.

Zmena bude aj v prípade pamäťovej konfigurácie či farieb

Pôvodný model s označením Redmi Note 10S prišiel v troch pamäťových konfiguráciách. Model sme si mohli kúpiť vo verzii 6/64GB, 6/128GB alebo 8/128GB. „Znovuzrodený“ model od Poco však verziu s 8GB pamäte RAM vynechá a namiesto toho nám ponúkne nižšiu pamäťovú konfiguráciu. Zatiaľ nepredstavený smartfón bude dostupný vo verzii 4/64GB, 4/128GB a 6/128GB. Ako môžete teda vidieť, zrejme smartfón získa aj nižšiu cenu a bude o niečo bližšie fanúšikom spoločnosti Xiaomi. Okrem pamäťovej konfigurácie zmena prebehne aj v prípade farieb smartfónu. Poco by si malo osvojiť farby modelu Redmi Note 10S, no pridať by malo aj akúsi svoju modrú farbu. Či smartfón nakoniec uvidíme aj v typickej Poco Yellow ešte len uvidíme.

Novinka od Poco by však výbavou mala vychádzať najmä zo známeho Redmi Note 10S z marca minulého roku. O výkon by sa mal postarať stále výkonný MediaTek Helio G95, v smartfóne by sme mali nájsť 6.43″ AMOLED displej a o snímky by sa mal postarať hlavný 64mpx snímač kamery. Chýbať by nemali ani stereo reproduktory, 5000mAh batéria a podpora rýchlejšieho 33W nabíjania. Dátum predstavenia ani konkrétny názov novinky od Poco zatiaľ nie je známy.

Ste fanúšikmi takýchto obnovených modelov od Xiaomi? A kúpili by ste si takýto model? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close