SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi konečne zavedie do svojich smartfónov funkciu, ktorú konkurencia ponúka už dlhšie: O čo konkrétne pôjde?

Xiaomi plánuje predstaviť dva smartfóny s podporou eSIM aj na našom trhu. Pôjde o prvé modely s podporou tejto funkcie od Xiaomi u nás.

Čínsky výrobca smartfónov a elektroniky Xiaomi je známy aj ako priekopník v oblasti rôznych technológií. Len si spomeňme na selfie snímač kamery pod displejom, či zavedenie 5G konektivity aj v lacnejších smartfónoch. V jednom smere sa však tomuto veľmi populárnemu výrobcovi smartfónov nedarilo alebo možno o zavedenie tejto funkcie nemal záujem. Rozprávame sa o podpore eSIM, ktorú konkurenčné spoločnosti ako Apple, či Samsung už dávnejšie ponúkajú. Teraz sa konečne do skupiny výrobcov, ktoré ponúkajú podporu eSIM, pridáva konečne aj Xiaomi a pripravuje hneď dva smartfóny, ktoré by mali ponúknuť túto funkciu. O ktoré smartfóny pôjde a kedy prídu? A aké sú výhody eSIM oproti klasickej plastovej karte SIM? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui.

Xiaomi pripravuje dvojicu smartfónov s podporou eSIM

Ak náhodou aj neviete, čo to eSIM je, vystvetliť si to vieme v pár slovách. Ide o elektronickú náhradu klasickej karty SIM, ktorú si už fyzicky nemusíme vkladať do nášho smartfónu. Naše telefónne číslo sa tak zapíše do čipu v našom smartfóne a my nemusíme riešiť klasické plastové karty, z ktorých je aj menej odpadu. Túto funkciu už ponúka čoraz viac operátorov nielen na Slovensku a rovnako sa možnosť eSIM výrazne rozširuje aj v smartfónoch. Na to, aby sme vo svojom zariadení mohli eSIM využívať, musí túto možnosť podporovať aj náš operátor a aj náš smartfón. U Xiaomi však toto bol doteraz problém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ani vlajkové lode od čínskeho výrobcu smartfónov pod vedením Lei Juna doteraz neponúkali možnosť využiť eSIM. Konkurenčný Apple so svojimi iPhonami, či Samsung v lepších smartfónoch už podporu eSIM dávno ponúkal. Xiaomi sa však tento rok plánuje dorovnať konkurentom a priniesť minimálne dva smartfóny s podporou tejto funkcie. Jeden zo smartfónov má pritom spadať do vlajkovej triedy smartfónov, druhý bude vyššou strednou triedou s lákavou cenou.

Tieto dva modely to budú

Pre začiatok by sme radi podotkli, že čínsky gigant už jeden model vo svojom portfóliu s podporou eSIM má. Je ním Redmi Note 10T Japan, teda model určený len pre región Japonska. Tieto dva modely by však mali prísť aj do Európy a podľa uniknutej informácie z kódov pôjde o smartfóny s označením Ziyi a Diting. Vzhľadom k skorším únikom už dnes ale vieme aj povedať, o ktorých smartfónoch sa konkrétne rozprávame. Kódový názov Ziyi totiž patrí smartfónu s označením Xiaomi 12 Lite NE a Diting je zasa Xiaomi 12T Pro.

Oba smartfóny by sa mali objaviť na predajných pultoch koncom tohto roka. Konkrétne sa rozpráva o treťom kvartáli tohto roka, viac informácií sa k smartfónom dozvieme zrejme neskôr. Xiaomi 12T Pro by mal získať čipset Snapdragon 8+ Gen 1, no rovnako aj nižšiu cenovku tak, ako to séria označená písmenkom T má vo zvyku. Xiaomi 12 Lite NE má vychádzať z modelu Xiaomi 12 Lite, ktorý nám čínsky gigant predstaví už v najbližších dňoch. Čo sa týka čipsetu, ponúknuť má Snapdragon 7 Gen 1.

Využili by ste vo svojich smartfónoch funkciu eSIM? A myslíte si, že v budúcnosti nahradí úplne klasické plastové karty SIM? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close