SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi je najlepším predajcom smartfónov v 12 krajinách: Nevynechal ani našich susedov!

Xiaomi v poslednej dobe získava jedno ocenenie za druhým a najnovšie vidíme úspech i v Európe. Čo však môže znamenať pre nás?

Úspechy mladej čínskej spoločnosti akou je Xiaomi sa čoraz ťažšie počítajú. Ich počet stále narastá a spoločnosti sa čím ďalej, tým viac darí i na európskej pôde. Svedčia o tom i predajné čísla, ktoré Xiaomi presunuli na prvú priečku hneď v dvanástich krajinách. Kde sa čínsky gigant umiestnil na priečkach pred ostrieľanými hráčmi, akými sú Samsung a Apple? A čo to bude znamenať pre nás? Otázok máte možno mnoho, a preto si ich poďme zodpovedať!

Xiaomi získava prvenstvo

Zlatú priečku si spoločnosť odnáša hneď v dvanástich krajinách, pričom mnohé z nich sú európske, informuje portál Xiaomiadictos.com. Toto umiestnenie prichádza len chvíľu po tom, čo sa Xiaomi umiestnilo na globálnom zozname Forbes na 222. priečke. Popri Xiaomi sme mohli vidieť i giganta, akým je Netflix, preto je toto ocenenie pre spoločnosť veľkou poctou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vráťme sa ale späť k výsledkom z predaja smartfónov. Z dvanástky štátov je až sedem európskych. Konkrétne ide o Španielsko, Rusko, Bielorusko, Chorvátsko, Litvu a naše susedné Poľsko a Ukrajinu. Na zozname sa však nachádza i Malajzia, India, Nepál, Mjanmarsko či Kolumbia. Pýtate sa, aké následky môže mať takýto úspech? Pozrite sa na ne.

Rozšírenie v Európe

Takýto úspech mladej čínskej spoločnosti by mohlo viezť k rozhodnutiu väčšej orientácie na európsky trh. Mnohé smartfóny žiaľ spoločnosť predstavuje len pre domácu Čínu, prípadne Indiu. Tým si však zatvára dvere pred európskymi zákazníkmi a už počas veľkého tohtoročného predstavovania smartfónov sme mohli vidieť väčšiu náklonnosť i k nášmu regiónu.

Xiaomi sa pre nás rozhodlo predstaviť i vrcholný smartfón Mi 11 Ultra, pričom jeho predchádzajúca verzia pre nás nebola určená. Prekvapila i európska prítomnosť skladateľného Mi MIX Fold, ktorý mal byť tiež pôvodne určený len pre Čínu. Ďalší postup v Európe by sme len uvítali no uvidíme, kam bude spoločnosť smerovať.

Očakávali ste takéto výsledky? Alebo sa vám zdá, že si Xiaomi takéto prvenstvo nezaslúži? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close