SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi je na Slovensku najrýchlejšie rastúcou značkou mobilných telefónov. Ako sa darí konkurencií?

Xiaomi je podľa dát portálu StatCounter najrýchlejšie rastúcim predajcom mobilných smartfónov na slovenskom trhu.

Keď príde reč na štatistiky týkajúce sa popularity jednotlivých značiek výrobcov smartfónov, prípadne na trhové podiely, tak vo väčšine prípadoch sú dostupné len globálne dáta. V súčasnosti vieme, že najrozšírenejšou značkou smartfónov na svete, sú zariadenia od spoločnosti Samsung, potom Huawei, Apple, Xiaomi a Oppo. Dokazujú to aj kvartálne čísla predajnosti jednotlivých výrobcov, v rámci ktorých najčastejšie dominuje Samsung. Predaje však neodzrkadľujú  finálny trhový podiel, ale len počet predaných zariadení za určité obdobie. Podľa štatistík zverejnených portálom gs.statcounter.com v úvode tohto roka, trhové podiely  jednotlivých výrobcov smartfónov vyzerali ku koncu minulého roka  nasledovne:

StatCounter-vendor-ww-monthly-201901-201912-bar
Zdroj: gs.statcounter.com

Odzrkadľuje však globálny trh aj realitu na Slovensku? Tak na túto otázku sme sa pokúšali nájsť odpoveď. Vďaka dátam spoločnosti statcounter.com, ktorá nemonitoruje len globálny trh, ale aj jednotlivé regióny,  sa môžeme pozrieť aj na podrobné dáta jednotlivých krajín vrátane Slovenska. Spoločnosť statcounter.com aktívne monitoruje približne 2 milióny webových stránok s viac ako 10-miliardami zobrazení na mesačnej báze. Inými slovami, dáta spoločnosti síce nemusia byť na 100% presné, ale vzhľadom na veľkosť vzorky, môžeme hovoriť o dátach približujúcich sa veľmi blízko k realite. Nižšie si môžete pozrieť trhový podiel jednotlivých výrobcov smartfónov na Slovensku ku koncu minulého roka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
StatCounter-vendor-SK-monthly-201901-201912-bar
Zdroj: gs.statcounter.com

Ako ste mohli vidieť vyššie, tak z dát vyplýva, že na Slovensku dominuje spoločnosť Samsung s trhovým podielom 28,46%. Za ňou nasleduje spoločnosť Huawei s trhovým podielom 25,79%, Apple s 18,48%, Xiaomi s 8,16% a Lenovo s 6,17%. Pri hlbšom pohľade na dáta portálu statcounter.com je zaujímavé vidieť, že najrýchlejšie rastúcou spoločnosť je Xiaomi. Tá mala začiatkom roka trhový podiel 6,96% (január 2019), v decembri trhový podiel spoločnosti bol už 10,43%. Zaujímavé je zároveň sledovať, že je jedinou spoločnosťou spomedzi najväčších výrobcov smartfónov, ktorá v priebehu roka rástla 11 mesiacov z 12  (s výnimkou júla, kedy trhový podiel poklesol o 0,28%). Na úplne opačnom konci je spoločnosť Lenovo, ktorá mala síce dobrý štart, ale na konci roka trhový podiel mala menší o -2,44%. Kompletné štatistiky trhových podielov mesiac po mesiaci, si môžete pozrieť nižšie v prehľadnej infografike.

Source: StatCounter Global Stats – Device Vendor Market Share

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close