SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ide s touto funkciou konkurovať smartfónom od Google: Kamery smartfónov tak zvládnu lepšie fotografie!

Xiaomi smartfóny už v blízkej dobe získajú funkciu, pomocou ktorej budú môcť zachytávať zaujímavé a unikátne snímky nočnej oblohy.

Všetci dobre vieme, že aplikácia Google Camera známa aj ako GCam je najlepšou alternatívou pre zachytávanie snímok v smartfóne. Mnohí používatelia sa tak s radosťou uchyľujú k tejto možnosti pre snímanie svojich snímok. A nielen že dokáže táto aplikácia z kamery dostať oveľa viac, ako základná aplikácia v smartfónoch. Ponúka tiež režimy a funkcie pre snímanie fotografií, ktoré by sme v základnej aplikácii nenašli. Nanešťastie je táto aplikácia dostupná prevažne len pre smartfóny z radov Google Pixel, no jej stiahnutie pre iné modely sa dá veľmi ľahko obísť. To však už zrejme nebude také nutné, pretože ako uvádza portál Xiaomiadictos.com, Xiaomi plánuje svoju aplikáciu pre kameru vylepšiť natoľko, že si ju určite obľúbite tak, ako je.

Snímky nočnej oblohy budú ešte krajšie

Každý jeden milovník mobilnej fotografie určite bude súhlasiť s tým, že nočná obloha sa nedá fotiť len tak akýmkoľvek smartfónom. Potrebujeme k tomu kvalitné snímače kamery, no v neposlednom rade aj kvalitný softvér. Ten vyváži výslednú kvalitu fotografie, ktorá je v mnohých prípadoch porovnateľná so snímkami z klasických fotoaparátov. Xiaomi sa má však sústrediť na oveľa lepšie snímky práve nočnej oblohy pridaním nového režimu snímania kamerou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tento režim v súčasnosti využíva názov Night Sky Star Trails, v preklade teda ako dráhy hviezd na nočnej oblohe. Už z názvu vám teda môže dôjsť, o čo v tomto prípade pôjde. Nebude to len režim, ktorý by mal zachytávať snímky, no zachytí aj videá. Pôjde o akýsi režim podobný dlhej expozícii, ktorý bude sledovať dráhu hviezd pri ich pohybe. Nočnú oblohu teda budeme môcť so Xiaomi smartfónom zachytiť lepšie ako kedykoľvek predtým. Tento režim by mal taktiež zariadiť nastavenie hodnôt pre ISO, vyváženie bielej a rýchlosť uzávierky, čím by nakoniec vznikli unikátne snímky a videá nočnej oblohy.

Xiaomi režim nočnej oblohy
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Xiaomi má priniesť oveľa lepšie snímky

Aj keď sa o tom dlho špekulovalo, dnes už to nie je žiadnym tajomstvom. Spoločnosť Xiaomi má priniesť už v najbližších týždňoch smartfón, ktorý získa hvieznu kameru od spoločnosti Leica. V podaní čínskeho giganta tak pôjde o prvý smartfón v histórii spoločnosti, ktorý získa takúto kameru. Má ním byť Xiaomi 12 Ultra a šepká sa, že by smartfón mal vyjsť na verejnosť už v máji. Táto informácia však nie je úplne potvrdená a je možné, že sa pôvodné plány ešte zmenia. Nič to však nemení na tom, že aj tento režim nočnej fotografie a videa by mal prísť spolu s týmto modelom.

Kamera od Leicy si s nočnou oblohou hravo poradí a nám je všetkým jasné, že snímať takéto výtvory nie je pre každý model. Môžeme teda rátať s tým, že lacnejšie modely spoločnosti nový režim snímania hviezdnej oblohy neuvidia. Používatelia ktorí si priplatia by sa však už čoskoro mohli na nový režim pozrieť. Čínske Xiaomi by sa tak aspoň trochu mohlo priblížiť snímkam, ktoré vytvárajú konkurenčné modely od Googlu.

Patríte medzi fanúšikov mobilnej fotografie? A využijete tento nový režim? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close