Xiaomi hovorí, že ich budúcoročné smartfóny s cenovkou 250€+ budú všetky podporovať 5G

Xiaomi má ambiciózne plány na budúci rok. Hovorí, že všetky zariadenia nad 250€ z ich kuchyne budú podporovať 5G technológiu.

5G smartfony
Zdroj: Vosveteit.sk, flickr.com (Kārlis Dambrāns)

Generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, Lej Jun, pred nejakým časom uviedol, že sa spoločnosť chystá vydať minimálne 10 nových smartfónov s podporou 5G. Dnes na konferencii v Guangzhou informáciu potvrdil. Dodal, že všetky smartfóny s cenou vyššou ako 250€ túto podporu budú mať.

Plánujeme pridať 70 miliónov užívateľov do siete 5G a v roku 2020 ju rozšíriť do stovky nových firiem,“ hovorí predseda spoločnosti Yang Jie.

V  súčasnosti má Xiaomi veľmi skromné portfólio produktov s  podporou 5G. Jedná sa o pomerne starý model Mi Mix 3 5G,  čínsku verziu Mi 9 Pro 5G a Mi Mix Alpha, ktorý je viac-menej len prototypom. Lacnejšími zariadeniami s 5G čipmi, prinesú prepojenia novej generácie aj na zariadenia ako napríklad Redmi K30, Mi 10 SE alebo Redmi Note 9 Pro.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prototyp Mi MIX Alpha

Nová vlajková loď spoločnosti Xiaomi má spustiť predaj v decembri 2019. Smartfón bol ohlásený ešte v septembri a už vtedy sa hovorilo o malej produkcii. Firma plánuje spustiť malý predaj, ktorý sa v prípade úspechu môže rozšíriť. Ako to dopadne uvidíme, keďže sa na prototyp ozvala ostrá kritika zo strany Huawei. 

Xiaomi Mi Mix Alpha 5G
Zdroj: Youtube (Xiaomi)

Taktiež nepresvedčila ani jeho kamera. Fotografie vyhotovené týmto modelom sa ukázali byť menej kvalitné, než spoločnosť propagovala.

Bezpečnejšie by bolo predpokladať podporu 5G vo vlajkových lodiach Mi 10 alebo hernej sade Black Shark. Tie samozrejme prídu aj s podporou 4G na trhy, kde nie je vyššia sieť prístupná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre