SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi hlási viac ako 279 miliónov používateľov ich rozhrania MIUI. Patríte medzi nich aj Vy?

Xiaomi hlási, že má viac ako 279 miliónov zákazníkov využívajúcich nadstavbu MIUI a približne 197 miliónov pripojených IoT zariadení.

MIUI je užívateľské rozhranie spoločnosti Xiaomi, založené na operačnom systéme Android. V  minulosti dostala spoločnosť kritiku za používanie reklám priamo v rozhraní, avšak stále sa v niekoľkých aspektoch drží na vrchole rebríčkov. Dnes spoločnosť oznámila, že majú cez 279 miliónov užívateľov, ktorí používajú práve MIUI. Viac ako tri milióny z nich majú platformu Internet vecí, čo znamená že majú k platforme pripojené napríklad systémy Smart Door Lock (pozn. redakcie: zamykanie dverí) alebo si môžu pomocou telefónu zapnúť varič a podobne.

MIUI 279 milionov aktivnych pouzivatelov
Zdroj: Xiaomi via Gizmochina.com

Okrem toho Xiaomi hovorí, že celkovo má pripojených 196 miliónov zariadení z platformy IoT. Ďalej dodáva, že z toho takmer 50 miliónov zariadení je inteligentných reproduktorov, pomocou ktorých je možné ovládať ďalšie spotrebiče.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„K tejto platforma je pripojenýcg 196 miliónom zariadení. Jedná sa napríklad o smart televíziu, klimatizáciu, čističe vzduchu, zvlhčovače , ventilátory,…“ píše sa vo vyhlásení spoločnosti.

Oznámenie prišlo len krátko od predstavenia MIUI 11

Oznámenie spoločnosti prišlo len pár mesiacov po vydaní ich najnovšieho rozhrania MIUI 11, ktoré so sebou prináša mnoho noviniek. Jedná sa o  nové ikony, ktoré teraz majú minimalistický nádych a animácie sú o trošku pomalšie. Čo sa týka výdrže batérie, s režimom ultra šetrenia dokáže smartfón s hodnotou 5% batérie vydržať do 24 hodín. Pribudol aj detský režim, ktorý umožní rodičom nastaviť pre svoje dieťa bezpečné digitálne prostredie.  Ďalej, ak ste fanúšikom sledovania filmov na veľkej obrazovke, poteší vás možnosť bezdrátovo prepojiť vaše mobilné zariadenie s  televízorom, ktorý túto funkciu taktiež podporuje a premietať naň obsah, vrátane hier. Používatelia rôznych aplikácií môžu sledovať čas strávený v nich a rovnako ho obmedziť, aby si tak udržali svoje mentálne aj fyzické zdravie. Taktiež pribudlo upozornenie na prebiehajúce alebo blízke zemetrasenia. Samozrejmosťou pre majiteľov novších smartfónov s MIUI 11 je implementovanie najnovšej verzie Androidu do ich systému (pozn. redakcie: len pre vybrané zariadenia). Tých funkcií je samozrejme viac. Ak Vás však zaujímajú tie najlepšie, tak Vám do pozornosti dávame jeden z našich starších článkov, v  ktorom sme venovali tým najzaujímavejším novinkám.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close