SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chystá novú generáciu smartfónov z radu Poco F4: Tento rok uvidíme až tri modely!

Populárna séria Poco F4 bude pozostávať rovno z troch modelov. Tešiť sa môžeme na vlajkový Snapdragon, no i na MediaTek.

Ďalší rok je opäť za nami a to znamená len jediné. Spoločnosti vyrábajúce smartfóny pre nás chystajú ďalšie generácie svojich zariadení. Inak tomu nie je ani u spoločnosti Poco, ktorá patrí do rodinky čínskeho giganta Xiaomi. Dnes sa však konečne dozvedáme, ako to bude s populárnou modelovou sériou Poco F. Podľa najnovších informácií od populárnej Xiaomi komunity Xiaomiui tento rok uvidíme dokonca tri modely s označením písmenka F a navyše sa odhaľuje i časť výbavy modelov. Ste zvedavý, ako bude vyzerať populárna séria Poco F4? A aký pokrok nás čaká v porovnaní s minuloročnou generáciou Poco F3? Pozrite sa na to spolu s nami!

Základný Poco F4 zrejme nezíska pokrok vo výkone

Minuloročný Poco F3 si získal veľkú pozornosť najmä pre prítomnosť odľahčeného vlajkového čipsetu Snapdragon 870 a lákavú cenu. Práve tento čipset však má byť prítomný i v novej generácii smartfónov a základný Poco F4 sa ho má i naďalej držať. Ďalšie špecifikácie tohto smartfónu zatiaľ nie sú známe, no ďalšie dva modely sa nám celkom rysujú.

Základný model však nebude zrejme úplne najvýkonnejším modelom, na druhú stranu jeho Pro verzia áno. Spoločnosť Poco pre nás totiž zrejme chystá i model Poco F4 Pro, ktorý by mal poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 1. Posun by sme tiež mohli vidieť v nabíjaní. Podľa oficiálnych plagátov by tak Pro model série mohol získať až 4700mAh batériu s podporou 120W nabíjania. Tu však stále nekončíme a posledným modelom v sérii by mal byť netradične Poco F4 Pro+.

Tento rok uvidíme i model s označením Pro+

Ako všetci dobre vieme, séria Poco F už tradične vychádza z čínskych modelov s označením Redmi K. Tie už niekoľkú generáciu vychádzajú v troch verziách, na globálny trh sa nám však všetky nedostávajú. Tento rok by to malo byť iné a na globálnom trhu by sme mali uvítať i model Poco F4 Pro+. Tento smartfón však výnimočne nebude poháňať čipset od spoločnosti Qualcomm. Poco sa obráti na konkurenčný MediaTek a ich výkonný Dimensity 9000. O tomto smartfóne vieme značne viac ako o predchádzajúcich dvoch a zahrnúť vieme i 120Hz či 144Hz OLED displej.

Tento smartfón má priniesť hlavný 64mpx snímač kamery doplnený o 13mpx ultraširoký, 8mpx telemakro a 2mpx makro snímač. Povráva sa však, že by 64mpx snímač mal nahradiť 108mpx ISOCELL HM2 od Samsungu, pričom táto informácia ešte nie je potvrdená. Veríme, že sa ďalšie informácie o smartfónoch dozvieme už vo veľmi blízkej dobe. Situáciu pre vás budeme samozrejme sledovať.

Vlastníte nejaký smartfón od spoločnosti Poco? A čo poviete na výbavu série Poco F4? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close