Xiaomi chystá novú generáciu smartfónov z radu Poco F4: Tento rok uvidíme až tri modely!

Populárna séria Poco F4 bude pozostávať rovno z troch modelov. Tešiť sa môžeme na vlajkový Snapdragon, no i na MediaTek.

Poco M3
Zdroj: YouTube (TechTablets)

Ďalší rok je opäť za nami a to znamená len jediné. Spoločnosti vyrábajúce smartfóny pre nás chystajú ďalšie generácie svojich zariadení. Inak tomu nie je ani u spoločnosti Poco, ktorá patrí do rodinky čínskeho giganta Xiaomi. Dnes sa však konečne dozvedáme, ako to bude s populárnou modelovou sériou Poco F. Podľa najnovších informácií od populárnej Xiaomi komunity Xiaomiui tento rok uvidíme dokonca tri modely s označením písmenka F a navyše sa odhaľuje i časť výbavy modelov. Ste zvedavý, ako bude vyzerať populárna séria Poco F4? A aký pokrok nás čaká v porovnaní s minuloročnou generáciou Poco F3? Pozrite sa na to spolu s nami!

Základný Poco F4 zrejme nezíska pokrok vo výkone

Minuloročný Poco F3 si získal veľkú pozornosť najmä pre prítomnosť odľahčeného vlajkového čipsetu Snapdragon 870 a lákavú cenu. Práve tento čipset však má byť prítomný i v novej generácii smartfónov a základný Poco F4 sa ho má i naďalej držať. Ďalšie špecifikácie tohto smartfónu zatiaľ nie sú známe, no ďalšie dva modely sa nám celkom rysujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Základný model však nebude zrejme úplne najvýkonnejším modelom, na druhú stranu jeho Pro verzia áno. Spoločnosť Poco pre nás totiž zrejme chystá i model Poco F4 Pro, ktorý by mal poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 1. Posun by sme tiež mohli vidieť v nabíjaní. Podľa oficiálnych plagátov by tak Pro model série mohol získať až 4700mAh batériu s podporou 120W nabíjania. Tu však stále nekončíme a posledným modelom v sérii by mal byť netradične Poco F4 Pro+.

Tento rok uvidíme i model s označením Pro+

Ako všetci dobre vieme, séria Poco F už tradične vychádza z čínskych modelov s označením Redmi K. Tie už niekoľkú generáciu vychádzajú v troch verziách, na globálny trh sa nám však všetky nedostávajú. Tento rok by to malo byť iné a na globálnom trhu by sme mali uvítať i model Poco F4 Pro+. Tento smartfón však výnimočne nebude poháňať čipset od spoločnosti Qualcomm. Poco sa obráti na konkurenčný MediaTek a ich výkonný Dimensity 9000. O tomto smartfóne vieme značne viac ako o predchádzajúcich dvoch a zahrnúť vieme i 120Hz či 144Hz OLED displej.

Tento smartfón má priniesť hlavný 64mpx snímač kamery doplnený o 13mpx ultraširoký, 8mpx telemakro a 2mpx makro snímač. Povráva sa však, že by 64mpx snímač mal nahradiť 108mpx ISOCELL HM2 od Samsungu, pričom táto informácia ešte nie je potvrdená. Veríme, že sa ďalšie informácie o smartfónoch dozvieme už vo veľmi blízkej dobe. Situáciu pre vás budeme samozrejme sledovať.

Vlastníte nejaký smartfón od spoločnosti Poco? A čo poviete na výbavu série Poco F4? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre