SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chce vybudovať ďalšiu chytrú továreň. Koľko smartfónov v nej ročne vyprodukuje?

Išlo by celkovo o 2. chytrú továreň, kde by hlavné slovo dostali roboty. Sľubuje si od nej 10-miliónov vyprodukovaných zariadení

Spoločnosť Xiaomi potvrdila, že sa púšťa do výstavby novej chytrej továrne na výrobu smartfónov, píše portál global.chinadaily.com.cn. Ďalej dodáva, že spoločnosť do jej výstavby investuje približne 10 miliárd Yuanov, čo je približne 1,23 miliardy €. Zatiaľ však neprezrádza, kde bude stáť. Továreň bude však výnimočnou tým, že pôjde doslova o chytrú továreň, kde hlavné slovo dostanú roboty a automatizácia.

„Cieľom je Európa“

Xiaomi ďalej prezrádza, že ročná výrobná kapacita továrne bude približne 10 miliónov smartfónov. Cieľom spoločnosti je pokryť zvýšený záujem dopytu po smartfónoch, a to hlavne na zahraničných trhov, najmä tých európskych.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„…Pretože Čína čelí komplikovanému medzinárodnému obchodnému prostrediu, je inteligentná výroba pre podniky cestou vpred. Spoločnosť Xiaomi dúfa v nezávislú inováciu v popularizáciu priemyselných robotov a zníženie výrobných nákladov na desatinu súčasnej úrovne.“ Uviedol Lei Jun, riaditeľ spoločnosti Xiaomi.

Lei Jun, zakladateľ a generálny riaditeľ 4. najväčšieho výrobcu smartfónov na svete, pre China Daily ďalej uviedol, že nový cieľ bol stanovený po tom, čo prvá inteligentná továreň spoločnosti Xiaomi ukončila šesť mesiacov pôsobenia v Yizhuang, ktorého areál sa rozprestiera na ploche 18 600 metrov štvorcových a má autonómnu výrobnú linku, prostredníctvom ktorej je  možné každý rok vyrobiť 1 milión prémiových smartfónov.  Ide napríklad o smartfóny z produkovej rady Xiaomi Mi 10.

Smelé plány do budúcnosti

Xiaomi verí, že spoločnosti sa podarí v priebehu nasledujúcich rokov ešte ďalej rásť. Lei dodal, že chcú atakovať tie najvyššie priečky.

„Od začiatku tohto roka sme na výskum a vývoj minuli 10 miliárd juanov (pozn. redaicke: zhruba 1,48 miliardy dolárov /  1,23 miliardy €) a v nasledujúcich rokoch ich zvýšime o určité percento.“ Ďalej dodáva, že „Xiaomi bude naďalej rozširovať svoju stopu na zámorských trhoch. V priebehu nasledujúcich troch až piatich rokov plánujeme získať vedúce postavenie na európskom trhu… “

Vyzerá to tak, že Xiaomi je „rozbehnutý vlak“, ktorý sa podarí konkurencií len ťažko zastaviť. Ukazujú to nie len globálne dáta, ale aj lokálne. Napríklad na Slovensku e jXiaomi podľa posledných čísiel   najrýchlejšie rastúcim výrobcom smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close