SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi chce do svojich smartfónov priniesť novú technológiu. Ukazuje to najnovší patent

Nedávno schválený patent patriaci spoločnosti Xiaomi odhaľuje potencionálny dizajn prvého smartfónu s kamerou pod displejom

Výrobcovia smartfónov si už niekoľko mesiacov lámu hlavu nad tým, ako zapracovať predný fotoaparát pod, respektíve do displeja tak, aby boli zachované nie len skvelé zobrazovacie možnosti displeja, ale zároveň aby nebola narušená kvalita predného fotoaparátu. Koncom tohto roka to vyzeralo tak, že sa takéhoto technologického riešenia dočkáme v prvej polovici tohto roka. Vyjadrenia generálneho manažéra značky Redmi z tohto januára však vyvolali veľké obavy ohľadom toho, či má vôbec vývoj takejto technológie zmysel. Najnovšie informácie zverejnené portálom LetsGoDigital.org však naznačujú „ružovejšiu“ budúcnosť.

Potencionálny dizajn smartfónu so zabudovaným fotoaparátom v displeji odhalený

Spomínaný holandský technologický portál totižto len prednedávnom informoval o zverejnení patentu smartfónu s predným fotoaparátom umiestneným pod displejom, ktorý patrí spoločnosti Xiaomi. Patent bol podaný dňa 29. apríla 2019, no schválený bol len prednedávnom, iba 24. apríla 2020. Následne bol patent uverejnený v databáze WIPO Global Design, z čoho môžme usúdiť, že nejde o technický patent, ale iba o dizajnový patent, ktorý si oficiálne nebude môcť „vypožičať“ žiadny výrobca smartfónov. S veľkou pravdepodobnosťou sa tak nižšie pozeráme na dizajn smartfónu, ktorý nám spoločnosť Xiaomi predstaví čo najskôr, ako to len bude možné.

xiaomi smartfon s kamerou pod displejom patent
Zdroj: LetsGoDigital.org

Kedy môžme podobný smartfón očakávať?

Technológia transparentného displeja a fotoaparátu umiestneného pod týmto typom displeja je zároveň iba v „plienkach“. Svoje predstavy a prvé technologické nástrely už v minulosti predstavilo nie len Xiaomi, ale aj spoločnosť Oppo, no technológia ani v jednom z prípadov neuzrela pulty predajní. Je to najmä viacerým technologickým prekážkam a to najmä z pohľadu transparentnosti displeja. Nedostatočná priehľadnosť totižto spôsobuje, že do snímača fotoaparátu neprechádza dostatočné množstvo svetla, čo má za následok zlú kvalitu výsledných fotografií. Obaja spomínaní výrobcovia, ako aj ďalší poprední výrobcovia na trhu so smartfónmi však už aktívne pracujú na riešení a je vysoko pravdepodobné, že prvé zariadenia spoliehajúce sa na tento nový typ technológie predného fotoaparátu budú predstavené ešte koncom tohto roka, respektíve začiatkom budúceho roka.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close