SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi bude v Európe „viac EKO“. Zredukuje plast v balení nových smartfónov

Xiaomi zredukuje množstvo plastu v balení nových smartfónov

Jednou z vôbec prvých spoločností, ktorá začala s redukciou plastu v balení svojich zariadení, bol americký Apple v spojitosti s predstavením nového modelového radu smartfónov iPhone 12. Za týmto krokom mali stáť dve veci. Prvou je konečná cena smartfónu, ktorá je úprimne povedzme si vysokou. Apple sa preto rozhodol, aby cenu zariadení „udržal na uzde“, že z balenia odstráni nabíjací adaptér, či slúchadlá. Zároveň spoločnosť tvrdí, že chce týmto spôsobom zredukovať elektroodpad ktorý by inak vznikol,. Dôvodom je, že v mnohých prípadoch používatelia už disponujú týmto príslušenstvom, ktoré si zakúpili spolu s predošlými generáciami smartfónov.

Xiaomi chce byť „viac EKO“

Odhodlá sa k rovnakému kroku aj spoločnosť Xiaomi, že zredukuje príslušenstvo v balení smartfónu? Nuž, prvé prečítanie statusu z pred pár dní, mohlo vyvolať tento pocit. Našťastie sa tak nestane. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť hoci uviedla, že zredukuje 60% plastov v balení smartfónov pričom začne zariadením Mi 10T Lite, tak ďalej vysvetlila, že sa to nebude dotýkať príslušenstva. Používatelia nových smartfónov, tak aj naďalej nájdu v balení smartfónu nabíjací kábel, nabíjací adaptér, či ochranný obalu.

„Rozbalili sme variant # Mi10TLite – Atlantic Blue. Dostanete všetko dôležité, len s menším počtom plastového odpadu. Počnúc Európou sme sa zaviazali znížiť plastové obaly asi o 60%. “ píše spoločnosť v statuse vyššie.

Aký je váš názor na príslušenstvo dodávané spolu so smartfónom? Ide podľa vás o elektroodpad, ktorý v praxi nemá využitie? Prečítajte si článok, ktorý sme uverejnili len pár hodín dozadu, v rámci ktorého sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close