Xiaomi Black Shark 4: herný smartfón s poriadnou výbavou má svoj dátum predstavenia

Black Shark 4 od spoločnosti Xiaomi je jedným z najočakávanejších herných smartfónov tohto roku. Čo prinesie a kedy ho uvidíme?

Xiaomi Black Shark 3 Pro (1)
Zdroj: Xiaomi

Po veľkom úspechu herných smartfónov od Xiaomi v podobe Black Shark 3 a Black Shark 2 sa chystá na svoj debut už štvrá generácia smartfónov. Black Shark 4 prinesie nadmerný výkon a prepracovaný dizajn určený pre milovníkov mobilných hier. Podľa informácií z portálu Stanford Arts Review by štvrtá generácia herných smartfónov mohla prísť už tento mesiac.

Špecifikácie Black Shark 4

Len nedávno vyšla von informácia o pripravovanom hernom smartfóne z dielne Xiaomi s výkonným čipsetom Snapdragon 888. Pripravovaný model bude bez pochyby práve Black Shark 4. Čo sa týka pamäte, očakávame modely s vyššou RAM na úrovni 8GB či 12GB, interná pamäť by mala mať minimálnu kapacitu 128GB. Pre hráčov je samozrejme dôležitá aj batéria a tá príde s kapacitou 4500mAh. Táto veľkosť batérie by mala majiteľom smartfónu postačiť na viac ako jeden deň používania smartfónu. Napriek tomu, že ide o herný smartfón, na svoje si prídu aj milovníci mobilnej fotografie. Tá bude pozostávať z 3 snímačov v konfigurácii 64+13+5mpx. 20mpx selfie kamera sa tiež bude doťahovať na konkurečné smartfóny. Čo sa týka displeju, pôjde o 6.67″ AMOLED displej s 1080×2400 pixelmi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dátum predstavenia a cena

Vzhľadom k pravidelnosti vydávania smartfónov zo strany Xiaomi sme očakávali, že štvrtá generácia modelov Black Shark príde už tento mesiac. Naše predpovede sa potvrdili a Black Shark 4 by mal uzrieť svetlo sveta už 24.3.2021. Smartfón by sme tak mohli vidieť už o 10 dní a rozhodne sa je na čo tešiť. Očakávaná cena zariadenia začína na úrovni 600€, zatiaľ však ide len o odhad vychádzajúci zo štatistiky cien minulých zariadení zo série Black Shark. Treba však podotknúť, že očakávame i vylepšenú verziu smartfónu s prívlastkom Pro a tá by mohla hravo pokoriť hranicu 900€.

Ako to nakoniec so smartfónom bude by sme sa mohli dozvedieť už čoskoro. Black Shark 4 by mal konkurovať herným smartfónom od iných spoločností a zamiešať trhom herných zariadení. Za takúto cenu by sa rozhodne nemusel hanbiť žiadny smartfón a už vôbec nie pri takej výbave, akú štvrtá generácia smartfónov Black Shark ponúkne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre