SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi Black Shark 2 je oficiálne predstavený. Ponúka pravdepodobne viac výkonu ako Váš počítač

Dnes je veľkým dňom pre mobilných hráčov hier. Spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila herný smartfón Xiaomi Black Shark 2, aktuálne najvýkonnejší smartfón na svete, píše portál Gizmochina.com.

Xiaomi Black Shark 2 je oficiálne predstavený

Už na prvý pohľad je smartfón odlišný od svojho predchodcu. Dočkali sme tenších rámčekov, pričom najvýraznejšou zmenou prešla zadná stena, ktorá je diametrálne odlišná.  Prejdime však k špecifikáciám, ktoré pravdepodobne zaujímajú väčšinu z nás.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Black Shark 2 predstaveny
Zdroj: Produktová fotografia

Xiaomi Black Shark 2 ponúka veľký 6,39“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov a pomerom strán 19,5:9. Black Shark tento displej nazval ako „Trueview“, a to z dôvodu, že zobrazuje farby dôveryhodnejšie ako doposiaľ. Čerešničkou na torte je podpora viacerých technológií, napríklad Super HDR, MEMC intelligent motion či odozva 43,5 milisekundy. Chceli by sme ešte vyzdvihnúť jednu technológiu, ktorou je 3D dotykový senzor, ktorý je schopná rozoznávať tlak vyvíjaný na displej. Vo svete smartfónov kombinácia týchto technológií spolu s odozvou je unikátom.

Výkon, ktorý by závidel nejeden majiteľ počítača

Z hľadiska výkonu tento smartfón ponúka to najlepšie čo je dostupné na trhu. Procesor Qualcomm Snapdragon 855, ktorý prichádza v kombinácií so 6GB/128GB, 8GB/128GB, 8GB/256GB a 12GB/256GB. Tak ako u svojho predchodcu tak aj Black Shark 2 ponúkne vodné chladenie Luquid Cooling 3.0 s chladiacou konštrukciou v tvare veže. Vo výsledku dokáže tento chladiaci systém ochladiť zariadenia o 14 stupňov a ak by to nestačilo, tak čerešničkou na torte je ešte chladiaci ventilátor, ktorý dokáže znížiť teplotu o ďalších 5 stupňov. Telefón je poháňaný batériou s kapacitou 4000mAh. Samozrejmosťou je aj podpora rýchleho nabíjania a to do štandardu 27W.

Xiaomi Black Shark 2 chladenie
Zdroj: Produktová fotografia

Aby sme ešte nezabudli. Smartfón prichádza celkovo s 3 kamerami.  Na prednej strane nájdeme 20MP s veľkosťou pixelu 0.9μm, clonou f/2.0 s podporou 4K videí. V prípade zadných kamier výrobca osadil snímač so 48MP rozlíšením, Sony IMX586 s clonou f/1.75 a 12MP snímač s clonou f/2.2 s podporou dvojnásobného optického priblíženia. Smartfón sa do predaja dostane od 22. marca prostredníctvom oficiálnej webstránky spoločnosti. V prípade „najslabšej“ verzie bude stáť približne 480USD. Na úplne opačnom konci stojí 12GB verzia zariadenia, za ktorú si Xiaomi vypýta približne 630USD.

Zdroj: Gizmochina.com

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close