SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi bez trhov mimo Číny by stratil vcelku veľký objem príjmov. Koľko peňazí mu priniesli zahraničné trhy?

Význam zahraničných trhov pre Xiaomi výrazne vzrástol

Výrobcovia smartfónov (a nie len oni) v dôsledku dopadov pandémie majú vskutku náročné obdobie, ktoré sa podpísalo na menšom objeme zákaziek. Vo všeobecnosti ľudia viac začali zvažovať kúpu produktov, obzvlášť tých cenovo drahších. Hoci mnohí výrobcovia  smartfónov spomedzi tých najväčších stratili za prvý kvartál veľké množstvo predajov v porovnaní s prvým kvartálom roka 2019, tak Xiaomi nie.

Pri pohľade na tržby, na ktoré poukazuje portál Techradar.com možno vidieť, že pre Xiaomi sú čoraz významnejšie zahraničné trhy. V priebehu prvého kvartálu spoločnosť celkovo zvýšila svoje tržby o 13,6%, pričom významný podiel mali na tom zahraničné trhy vrátane Európy, Indie a podobne. Celkový obrat spoločnosti predstavoval 49,7 miliárd Yuanov, čo je približne 6,3 miliardy €.

Tieto tržby spoločnosť dosiahla aj vďaka predstaveniu viacerých zariadení ako je Mi 10, ktorých cena je nadpriemernou v porovnaní so smartfónmi, ktoré spoločnosť predstavila v minulosti.

Xiaomi Mi 10 predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Takmer polovica obratu

Vráťme sa však späť k téme, spoločnosť Xiaomi dosiahla na iných trhoch ako je Čína obrat vo výške 24,8 miliardy Yuanov, čo predstavuje nárast tržieb v porovnaní s  prvým kvartálom minulého roka o 47,8%. Celkový podiel zahraničných príjmov spoločnosti tak predstavuje približne 50% z celkového obratu.

Len pre zaujímavosť, ešte v prvej polovici mája sme Vám priniesli správy, v ktorých Xiaomi poodkrylo, ako sa im darilo v krajinách západnej Európy. V Španielsku napríklad spoločnosť predala o 46% zariadení viac v porovnaní s predchádzajúcim rokom, vo Francúzsku o 83% a podobne to vyzeralo aj v ďalších krajinách. Celkovo v západnej Európe spoločnosť predala za uplynulý kvartál o 79%  zariadení viac.

V súčasnosti podľa posledných štatistík spoločnosti Strategy Analyticis, Xiaomi je aktuálne 4. najväčším celosvetovým predajcom smartfónov. Len pre pripomenutie, celkovo bolo za prvý kvartál globálne predaných 274,8 miliónov smartfónov, z čoho Xiaomi predalo 27,5 milióna zariadení.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close