SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Band 7 prišiel o jednu zo zaujímavých funkcií, ktorú Mi Band 6 podporoval: Jej odstránenie však nebolo náhodné

Náramok s označením Xiaomi Band 7 prišiel o funkciu, ktorou sme mohli vzdialene ovládať náš smartfón. Funkcia je nedostupná na Androidoch.

Po predstavení verzie náramku Xiaomi Band 7 začalo viacero fanúšikov spoločnosti zvažovať, že by si novú generáciu fitness náramku kúpili. Nový náramok so sebou prináša viacero nových funkcií ako napríklad podpora pre Always On displej, množstvo nových športových režimov a nechýba mu ani väčší displej v porovnaní s minuloročným Mi Band 6. Nie je však všetko zlato čo sa blyští a novinke s označením číslovkou 7 chýba jedna z funkcií, ktorú sme pri staršom náramku mohli pokojne využívať. Na absenciu tejto funkcie nás upozornil portál mundoxiaomi.com a spolu s tým nám priniesol aj vyjadrenie spoločnosti Xiaomi. Odstránenie populárnej funkcie malo totiž podľa výrobcu dobrý dôvod.

Xiaomi Band 7 prichádza o funkciu spúšte kamery smartfónu

Medzi zaujímavé funkcie náramku Mi Band 6 patrila určite možnosť zapnúť spúšť kamery smartfónu na diaľku. Náš náramok tak mohol slúžiť ako vzdialená spúšť a mohli sme vďaka tomu vytvoriť zaujímavé fotografie. Táto funkcia však v náramku Xiaomi Band 7 nie je, teda zatiaľ len v určitých prípadoch. Zaujímavosťou je, že majitelia smartfónov s operačným systémom iOS môžu túto funkciu využívať aj naďalej, no v smartfóne so systémom Android ju nenájdeme. Spočiatku celá táto situácia s funkciou pre vzdialenú spúšť kamery vyzerala ako dočasná chyba. Xiaomi však situáciu objasnilo. Zaujímavá funkcia bola odstránená zámerne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál Mundo Xiaomi sa rozhodol po funkcii pátrať a skontaktoval sa s výrobcom práve pre tento problém. Výsledok by vás možno prekvapil, ak ste túto zaujímavú funkciu využívali aj vy. Čo je však teraz všetkým jasné, v Xiaomi Band 7 si už vzdialene spúšť kamery neaktivujeme. Nižšie sa môžete pozrieť na vyjadrenie samotného Xiaomi.

Po analyzovaní najpoužívanejších funkcií v našich zariadeniach robíme zmeny vzhľadom k frekvencii ich používania zákazníkmi, taktiež sledujeme najčastejšie vyhľadávané a komentované slová na fórach. Všimli sme si, že „vzdialená spúšť“ nemala takmer žiadne využitie v našom vybavení, preto sme sa rozhodli ju vynechať.

Napriek tomu nová generácia náramku ponúka pozoruhodné vybavenie

Aj keď si už vzdialenú spúšť kamery v náramku Xiaomi Band 7 nebudeme vedieť využiť v Android smartfónoch, stále nám náramok ponúka skvelú výbavu. Spomenúť však musíme, že táto funkcia s najväčšou pravdepodobnosťou v blízkej dobe zmizne aj zo smartfónov s operačným systémom iOS. Ak by ste však zvažovali kúpu tohto náramku, dávame do pozornosti najmä spomenuté novinky ako je Always On displej, väčší displej náramku či množstvo športových režimov, spomedzi ktorých si vyberie naozaj každý. Náramku nechýba však ani možnosť monitorovať rôzne fyziologické funkcie.

Monitorovanie spánku, meranie hladiny kyslíku v krvi, kvality dýchania počas spánku, tepu, stresu či krokomer. Toto všetko nájdeme v novej generácii náramku s označením Xiaomi Band 7. Nevýhodou náramku je však absencia NFC pre platby náramkom alebo GPS pre trackovanie cesty počas športu. GPS si však náramok preberá od nášho smartfónu, ktorý pri športovej aktivite musíme mať so sebou. Výhod má Xiaomi Band 7 naozaj veľa a keďže jedna funkcia z náramku zmizla, iná môže ešte len prísť.

Zvažujete kúpu novej generácie náramku? Alebo ste si ho už aj kúpili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close