NávodyXiaomi

Xiaomi alebo Redmi? Je medzi týmito dvoma označeniami smartfónov stále taký veľký rozdiel?

Medzi Xiaomi a Redmi smartfónmi už dnes nie je taký rozdiel, aký tu bol v minulosti. Modely dvoch spoločností sú si tak často vyrovnané.

Už od začiatku distribuovania smartfónov od spoločnosti Xiaomi sme boli zvyknutí, že modely s označením Mi boli vyššou triedou, zatiaľ čo modely od Redmi označovali strednú či nižšiu triedu. Časy sa však menia a z pôvodnej modelovej línie sa neskôr stala samostatná dcérska značka. Dnes už Redmi vystupuje samostatne a rovnako i samo pracuje na svojich smartfónoch. Toto osamostatnenie spoločnosti veľmi prosprelo, pretože sme mohli sledovať znovuzrodenie modelových radov v oblasti dizajnu i nových technológií. Je tak dnes stále pravda, že Xiaomi smartfóny sú vyššou radou od modelov spoločnosti Redmi? Pozrieme sa na to spolu.

Dizajn smartfónov už dnes nehrá úlohu

Najprv začneme povrchnou otázkou dizajnu, ktorá tiež tvorí veľkú súčasť smartfónu. Práve dizajn bol jede z dôvodov, prečo sa Redmi rozhodlo osamostatniť od pôvodného materského Xiaomi v roku 2019. Prvými modelmi z tohto osamostatnenia boli smartfóny z radu Redmi Note 7, resp. Redmi 7. Určite vám netreba pripomínať ikonický dizajn týchto smartfónov. Redmi sa v tej chvíli rozhodlo využiť farby, moderné dizajny a inšpirovať sa smartfónmi vyššej triedy. Od tých čias sme si stihli zvyknúť na modernejšie tvary i prvky v dizajne, ktoré nás sprevádzajú do dnes.

xiaomi redmi note 7 modry_opt
Zdroj: Geekbuying

Modely z radu Xiaomi, resp. staršie modely s označením Mi si svoj prémiový dizajn držia od svojho počiatku. Každý model je jedinečný a len málokedy by sa mohlo stať, že by sme si niektoré modely pomýlili. Práve v tomto ohľade bol kedysi rozdiel medzi Xiaomi a Redmi smartfónmi výrazný a smartfóny od menšieho Redmi pôsobili o niečo lacnejšie. Dnes už to nie je pravda a i smartfón od Redmi dokáže vyvolať prémiový dojem zo smartfónu. Platí to už pritom aj pri smartfónoch strednej triedy.

Xiaomi 12
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi výbavou stále vyhráva, nie už však toľko

Tak ako od počiatku platilo, že modely s označením Xiaomi patria do vyššej až vlajkovej línie, tak dnes tieto smartfóny stále prinášajú lepšiu výbavu. Modely s označením Mi, resp. Xiaomi stále prinášajú lepšiu kameru, displej, nabíjanie či niekedy i výkon, no rozdiely už dnes nie sú také viditeľné. Výrazným momentom pre Redmi bolo práve predstavenie modelov z radu Redmi Note 10, ktoré priniesli AMOLED displej s vyššou obnovovacou frekvenciou, veľkú výdrž batérie i skvelý 108mpx fotoaparát. Redmi to však plánuje posunúť ešte ďalej a už tento rok by sme sa mali dočkať modelov s označením tejto spoločnosti, ktoré by mali získať napríklad až ikonické 120W nabíjanie.

Redmi note 11_smartfony
Zdroj: Teknopedia (YouTube)

Nie je však všetko zlato čo sa blyští a rozdiely medzi týmito smartfónmi stále nájdeme. Špecifikáciami totiž modely od Redmi môžu vyzerať špičkovo, no 108mpx snímač kamery nie je všetko a 50mpx snímač modelu Xiaomi 12 dokáže vytvoriť lepšie snímky. Komponenty v týchto smartfónoch tak nemajú úplne rovnakú kvalitu ako tie, ktoré spoločnosť používa v lepšie vybavenom Xiaomi. Tento fakt sa však odráža i na cene zariadenia, ktorá je u Redmi častokrát oveľa nižšia. V skutočnosti však nie je séria smartfónov od spoločnosti Redmi len nižšou radou modelov od Xiaomi. Tieto modely majú svoje zastúpenie i vo výkonnejšej vyššej strednej triede a ak nabudúce budete premýšľať nad novým smartfónom, neohŕňajte nad Redmi nos. Tieto modely sú už dnes naozaj vysokej kvality a mali by ste nad nimi popremýšľať.

Vlastníte smartfón od materského Xiaomi či ste siahli po lacnejšom Redmi? Alebo snáď preferujete najmladšie Poco? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close