SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi aktualizuje zoznam smartfónov, ktoré už nezískajú aktualizácie: Pozrite sa, ktoré smartfóny prišli o podporu!

Tieto smartfóny z radov Xiaomi aj Redmi už nezískajú ani bezpečnostné aktualizácie. Pozrite sa, či na zozname nenájdete aj svoj smartfón.

Pri kúpe nového smartfónu máme na výber obrovské množstvo modelov. Aby sa však nové modely mohli na trhu umiestniť a my sme si mohli pokojne vyberať nové zariadenia s dlhou systémovou podporou, musíme pre ne uvoľniť miesto. K takémuto uvoľňovaniu teraz pristúpilo aj čínske Xiaomi, ktoré ukončilo systémovú podporu ďalším trom zariadeniam. Medzi nimi nájdeme lacnejšie, no aj drahšie smartfóny, ktoré si možno doteraz držia veľkú popularitu medzi používateľmi. O ktoré smartfóny ide a ako aktuálne vyzerá zoznam nepodporovaných zariadení spod krídel čínskeho giganta? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui a my sa na ňu pozrieme teraz spoločne.

Ďalšie smartfóny z radov Redmi pribudli na zoznam modelov s ukončenou podporou

Ak sa pýtate, ktoré smartfóny aktuálne nemajú systémovú podporu, ste na správnom mieste. Zoznam zariadení, ktoré už nezískajú aktualizácie, sa aktuálne rozšíril o tri zariadenia. Ide o modely z radov Redmi, no jeden z nich sa na našom trhu predáva práve pod materským Xiaomi. Ide o Redmi K20, ktorý si u nás vieme kúpiť pod označením Mi 9T. Práve tento model si u nás pred pár rokmi získal veľkú popularitu pre svoju selfie kameru, ktorú mal zapustenú v tele smartfónu a v prípade potreby sa vysúvala z neho von. Druhým smartfónom, ktorý už nezíska žiadnu aktualizáciu, je Redmi Y3. Tento model sa však u nás na trhu nenachádza a je veľmi malá pravdepodobnosť, že by ho práve niekto z vás vlastnil.

U tretieho smartfónu sa však na chvíľu zastavíme. O svoju softvérovú podporu totiž práve prichádza aj lacný Redmi 7. Tento model si práve pre svoju cenu pred pár rokmi získal obrovskú popularitu medzi ľuďmi, ktorí nevyžadovali špičkovú výbavu, no hľadali lacnejší smartfón s niekoľkými kompromismi. Veríme, že aj doteraz ho mnohí ľudia vlastnia aj napriek tomu, že Xiaomi nám predstavilo už niekoľko jeho nástupcov v podobe Redmi 8, Redmi 9 a aj Redmi 10.

Takto aktuálne vyzerá zoznam nepodporovaných Xiaomi aj Redmi smartfónov

Xiaomi má medzi svojimi smartfónmi množstvo nepodporovaných smartfónov. V skratke sa však dá povedať, že aktuálne ukončuje podporu smartfónom z radu Mi 9, pričom zatiaľ niektoré z nich aktualizácie stále získavajú. Modely z radu Mi 8 a staršie však aktuálne svoju softvérovú podporu už nemajú a ak máte niektoré z týchto zariadení, mali by ste sa asi obzrieť po nejakom novšom smartfóne.

Xiaomi nepodporované smartfóny
Zdroj: Xiaomiui

O niečo komplikovanejší je zoznam smartfónov od Redmi, ktorý v sebe skrýva smartfóny z viacerých modelových radov. Aktuálne sú však najstaršie podporované modely z radu Redmi Note 8 a Redmi 8. Staršie modely od Redmi už nezískavajú aktualizácie vôbec, pričom u modelového radu Redmi 8, resp. Redmi Note 8 sa nemôžeme rozprávať o pravidelných aktualizáciách.

Redmi nepodporované smartfóny máj 2022
Zdroj: Xiaomiui

Vlastníte niektorý z nepodporovaných smartfónov? Alebo máte nejaký novší Xiaomi? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close