SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi aktualizovalo zoznam už nepodporovaných smartfónov: Na tieto smartfóny už nečakajte aktualizácie!

Ďalšie smartfóny od Xiaomi a Redmi prichádzajú o oficiálnu podporu. Pozrite sa, ktoré modely sa na tomto zozname ocitli.

Už sme si zvykli, že po predstavení nových smartfónov zvyčajne prichádzajú niektoré staršie modely o oficiálnu podporu pre nové verzie systému. Rovnako je tomu tak pri smartfónoch od čínskeho Xiaomi, ktoré nedávno predstavilo nové zariadenia z vlajkovej série aj pre globálny trh. Séria Xiaomi 13 v Európe tak pravdepodobne vytlačila zo zoznamu podporovaných telefónov hneď niekoľko starších zariadení ako od materskej spoločnosti, tak aj od dcérskeho Redmi. Informácie o ukončení softvérovej podpory pre zariadenia pre nás priniesol známy leaker a vývojár custom ROM Xiaomi.eu, Kacper Skrzypek na svojom Twitteri. V prípade, že teda vlastníte starší model, mali by ste sa pozrieť či sa na zozname náhodou neocitol.

Ďalšie zariadenia od Xiaomi a Redmi sa ocitli bez aktualizácií

Koniec softvérovej podpory nie je pre používateľov smartfónov príjemnou situáciou. Absencia aktualizácií totiž pre nich môže znamenať zníženie bezpečnosti a ochrany voči novým hrozbám. S koncom softvérovej podpory sa však teraz stretlo až šesť smartfónov spoločnosti, ktoré môžeme nájsť aj na globálnom trhu. Konkrétne sa rozprávame o zariadeniach od Xiaomi a Redmi ako je Redmi Note 8, Redmi Note 8T, Mi 9 Pro 5G, Mi CC9 / Mi 9 Lite a Redmi 8A Dual.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj keď ide o staršie Xiaomi a Redmi modely vydané prevažne v roku 2019, tak niektorých používateľov táto zmena mohla zasiahnuť. Smartfóny ako Mi 9 Pro či Mi 9 Lite sa totiž stále nachádzajú v obehu, nakoľko šlo o výkonné zariadenia vlajkovej série. Ako však Skrzypek uvádza, ani jeden z týchto modelov nezískaval bezpečnostné aktualizácie v priebehu posledných troch mesiacov. Používatelia tak s ukončením softvérovej podpory mohli rátať.

Je čas na výmenu vášho telefónu?

Koniec distribúcie bezpečnostných aktualizácií môže znamenať vyššiu úroveň ohrozenia pre dané telefóny. To však neznamená, že by ste sa ich mali okamžite zbaviť. Pre niekoho to však môže byť akýmsi znakom toho, že už by sa mal pozerať po novšom a výkonnejšom zariadení. Xiaomi aktuálne ponúka veľké množstvo atraktívnych zariadení, ktoré prinášajú nové technológie za lákavú cenu. Príkladom je aj nedávno predstavený Xiaomi 13 Lite, ktorý sa výrazne podobá aj na Mi 9 Pro 5G, ktorý sme našli na tomto zozname.

Xiaomi 13 Lite
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, že vám ešte aktuálny model vyhovuje, nemusíte premýšľať nad novým telefónom. Dbajte však na zvýšenie bezpečnosti. Pozor by ste si mali dať najmä na inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov. Rovnako by ste mali aj premýšľať nad tým, čo si do telefónu sťahujete alebo aké stránky otvárate. Časom by ste však vaše staré Xiaomi mali predsa len vymeniť za novší model.

Našli ste aj váš smartfón na tomto zozname? Alebo ešte stále patrí medzi podporované modely? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close