Xiaomi

Xiaomi 13 Ultra je predstavený: Takto vyzerá vrcholný smartfón z dielne Xiaomi!

Xiaomi 13 Ultra prichádza na globálny trh a prináša prémiovú výbavu s vyššou cenou. Pozrite sa, ako tento model vyzerá.

Na model s označením Xiaomi 13 Ultra čakáme už niekoľko mesiacov. Po minuloročnom čínskom predstavení modelu Xiaomi 12S Ultra nám sám Lei Jun prezradil, že ďalšia generácia príde aj do Európy. Dnešné predstavenie nám tento fakt potvrdzuje, pričom novinka s prívlastkom Ultra prináša skutočne prémiovú výbavu. Bližšie informácie z predstavovania, ktoré bolo nabité novinkami, si teraz prinesieme v našom článku a priblížime si, aké špecifikácie prináša to najlepšie, čo Xiaomi môže priniesť aktuálne na trh.

Xiaomi 13 Ultra vyniká najmä výkonom

Nikoho zrejme neprekvapí, že Xiaomi 13 Ultra získalo zameranie najmä na prémiový výkon. Základom smartfónu je teda Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu, ktorý sme mohli nájsť napríklad v Xiaomi 13 či jeho Pro verzii. K rýchlosti má telefónu dopomôcť aj úložisko UFS 4.0. Výkon však nebude jediné, čo model prinesie na profesionálnej úrovni, pretože na svoje si prídu aj fanúšikovia mobilnej fotografie. Pri Xiaomi 13 Ultra sa budeme môcť opäť stretnúť s nálepkou Leica, ktorá vylepšuje fotoaparát smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Ultra kamera
Zdroj: Xiaomi

Hlavným snímačom fotoaparátu má byť 50-megapixelový Sony IMX989 s veľkosťou 1″, ktorý nájdeme aj v Xiaomi 13 Pro či Xiaomi 12S Ultra. Snímač dopĺňajú aj tri ďalšie 50-megapixelové snímače Sony IMX858. Prednosťou smartfónu bude aj variabilná uzávierka a rovnako sa môžeme tešiť na režimy Leica Vibrant a Leica Authentic. Prejdime ale k ďalším súčastiam smartfónu.

Jeho prednosťou bude aj displej a nabíjanie

V oblasti displeja sa máme stretnúť s 6.73″ LTPO AMOLED displejom s maximálnou obnovovacou frekvenciou na úrovni 120Hz. O ochranu displeja sa má postarať aj Corning Gorilla Glass Victus 2. Zadná strana smartfónu bude pritom z eko kože a rámik zariadenia má byť hliníkový. Xiaomi 13 Ultra rovnako prináša veľkú 5000mAh batériu s podporou pre 90W nabíjanie, ktoré získalo zníženie výkonu v porovnaní s modelom 13 Pro. Vďaka čipom Surge P2 a Surge G1 však bude telefón optimalizovaný pre dlhú výdrž a aj s 1% batérie budeme vedieť fungovať ešte 60 minút či mať 12-minútový hovor.

Xiaomi 13 Ultra launch
Zdroj: Xiaomi

V prípade bezdrôtového nabíjania sa stretneme s 50W nabíjaním, ktoré pre čínsku reguláciu nemôže mať vyšší výkon. Dočkať sa máme aj reverzného bezdrôtového nabíjania s výkonom 10W. USB-C konektor má byť uz pri štandarde UBS 3.2. Xiaomi 13 Ultra máme vedieť kúpiť aj na globálnom trhu, no vzhľadom na jeho cenu nevieme, na ktorých trhoch sa bude vyskytovať. Oficiálna cena telefónu na čínskom trhu by mala byť na úrovni 800€ pre pamäťovú konfiguráciu 12+256GB, čo určite nie je málo. Globálna cena bude však o niečo vyššia a rátame s tým, že pod 1000 nebude. Je teda otázne, akú veľkú popularitu si na našom trhu získa.

Kúpili by ste si model s prívlastkom Ultra aj za takúto vyššiu cenu? A čo poviete na jeho výbavu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close