Xiaomi 12 Pro získa vylepšenie v podobe nového modelu: Na ceste je vlajkový model s lepšou výbavou!

Xiaomi 12S Pro by mal prísť už o niekoľko týždňov s lepším čipsetom a novou generáciou LTPO AMOLED displeja. Takáto bude jeho výbava.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: YouTube (Geekerwan)

Čínsky výrobca smartfónov a inej elektroniky nám už tento rok predstavil trojicu smartfónov, ktorá spadá do ich vlajkového radu. Modely z radu Xiaomi 12 však doteraz nezískali Lite či Ultra verziu, ktorá by mala prísť už tento mesiac. Okrem nich však vieme, že príde ešte aj upravená verzia smartfónov s označením Xiaomi 12S a jeho Pro verzia. Teraz sa na internete vďaka portálu Xiaomiadictos.com dozvedáme, akú výbavu získa práve model s označením 12S Pro. Mal by byť vylepšením pre pôvodný Pro model a okrem lepšieho čipsetu pravdepodobne získa aj menšie úpravy vo výbave. Čo ponúkne tento model a príde aj ku nám na trh? Pozrite sa na to spolu s nami!

Xiaomi 12S Pro sa objavuje v certifikáciách aj so známkami výbavy

Už dlhšie sa povráva o tom, že čínsky gigant pod vedením Lei Juna pripravuje modely z radu Xiaomi 12S. Pro verzia tejto série sa tentokrát objavuje v certifikácii, čím odhaľuje pravdepodobné súčasti svojej výbavy. A akú úlohu má mať táto séria smartfónov? Má vyriešiť problémy spojené s prehrievaním čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, ktorý je vyrobený 4nm výrobným procesom od Samsungu. Nahradiť ho v nových modeloch má Snapdragon 8 Gen 1+, ktorý vyrobí rovnakým výrobným procesom spoločnosť TSMC. V smartfónoch by sa tak malo eliminovať prehrievanie, ktoré je najväčším problémom modelov s pôvodným vlajkovým čipsetom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi 12S Pro sa v databázach a certifikáciách objavuje pod označením 2207122MC, pričom posledné písmenko v kóde smartfónu poukazuje na to, že pôjde o čínsku verziu. V prípade globálnej verzie by tak písmenko C muselo nahradiť G. V súčasnosti však stále nevieme, či sa tento model objaví aj na globálnom trhu a či získa aj rovnaké označenie. Vieme však, aké vylepšenia by sa v smartfóne v porovnaní s pôvodnou Pro verziou mali objaviť.

Čínsky gigant vsadí aj na lepší displej

Keď sa pozrieme na súčasný model Xiaomi 12 Pro, len ťažko by sme hľadali niečo, čo by mohla spoločnosť ešte vylepšiť. Vylepšenie teda príde v oblasti čipsetu, ktorý by mal zabrániť najväčšiemu problému smartfónu v súčasnosti. Okrem toho však v novinke uvidíme aj lepší displej. Súčasný model využíva 6.73″ LTPO AMOLED displej s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie. Novinka v podaní Xiaomi 12S Pro by však mala využiť LTPO AMOLED displej druhej generácie, ktorý spoločnosť zatiaľ nikde nevyužila. Musíme však poznamenať, že konkurenčné spoločnosti po ňom už siahli, a preto je načase, aby tak učinilo aj Xiaomi.

Nevieme, kedy predstavenie nových modelov prebehne. Vzhľadom k certifikáciám však tipujeme, že by mohlo prebehnúť niekedy v horizonte troch mesiacov a napovedá tomu aj kód smartfónu. V kóde 2207122MC totiž prvé štyri číslice značia, že by k predstaveniu mohlo prísť v siedmom mesiaci roku 2022, no zatiaľ sú to len naše tipy.

Čo poviete na zatiaľ nepredstavený Xiaomi 12S Pro? A akú cenu mu tipujete? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre