Xiaomi 12 príde zrejme ešte skôr, ako sme čakali: Prvé kusy už sú vo výrobe a ďalšie modely sa chystajú

Xiaomi 12, Xiaomi MIX 5 a ďalšie modely sú už teraz na ceste. Xiaomi pracuje na výrobe toho najlepšieho, čo nás pre budúci rok čaká.

xiaomi 12 fotografia
Zdroj: Gizchina.com, Vosveteit.sk (úprava)

O smartfóne s názvom Xiaomi 12 sme tiež už dlho nepočuli. Model, ktorý má byť vlajkovým smartfónom pre budúci rok a má priniesť najlepšiu výbavu, akú bude mať aktuálne Xiaomi k dispozícii sa však na svoju premiéru už pomaly chystá. Informuje nás o tom leaker známy pod prezývkou Digital Chat Station prostredníctvom sociálnej siete Weibo a my už teraz vieme povedať, že jeho príchod je bližšie, ako by sme očakávali. Prvé smartfóny sa totiž podľa najnovších informácií už teraz chystajú do výroby a okrem iného vieme, že na ceste je hneď niekoľko ďalších modelov. V základnej sérii Xiaomi tak prídu nakoniec minimálne tri modely a chystá sa i návrat série Xiaomi MIX pre ďalší rok.

Xiaomi 12 prichádza do výroby, ďalšie modely prídu neskôr

Prvým smartfónom, ktorému sa aktuálne povenujeme, je vlajkový Xiaomi 12. Model, ktorý má byť vlajkovou loďou pre rok 2022 aktuálne vstupuje do výroby a prvé kusy smartfónu by mali byť vyrobené už čoskoro. Poháňaný bude čipsetom Snapdragon 898, ktorý taktiež ešte nebol predstavený. Najlepší čipset od spoločnosti Qualcomm má ponúknuť 4nm technológiu, ktorú zaviedla spoločnosť Samsung. O ďalších vlastnostiach sa zatiaľ len špekuluje, no nezabudnime poznamenať, že sa povráva o veľmi silnom zložení snímačov kamery. K dispozícii by mali byť až tri 50mpx snímače.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi 12 foto
Možný dizajn modelu Xiaomi 12. Zdroj: Gizchina.com

Jeho lepšie vybavení súrodenci, ktorí zrejme prídu pod označením Xiaomi 12 Pro a Xiaomi 12 Ultra, podľa všetkého prídu neskôr. Xiaomi si tak ukoristí titul prvého smartfónu s čipsetom Snapdragon 898, ďalšie modely však tradične prídu o niekoľko mesiacov neskôr. Po ich boku by sme rovnako ako tento rok mohli vidieť i model s názvom Xiaomi 12 Lite. Zatiaľ však nevieme, či bude niektorý z týchto smartfónov k dispozícii i výlučne v 4G verzii.

Na ceste je však i ďalší Xiaomi MIX

Tento rok sme mali možnosť byť svedkami predstavenia hneď dvoch modelov z línie Mi MIX, resp. Xiaomi MIX. Prvým bol skladateľný Mi MIX Fold, ktorý bol predstavený počas dvojdňového mega launchu po boku modelov z línie Mi 11. Druhý smartfón prišiel len nedávno a nesie názov Xiaomi MIX 4. Tento model tak pokračuje v klasickom číslovaní línie, ktorá vyzerala že zanikne.

Xiaomi MIX 5 je tak na ceste, no zatiaľ nevieme ani akú výbavu získa, ani kedy vôbec príde. Podľa leakera je na smartfóne ešte mnoho prác nedokončených a je celkom možné, že sa takýto smartfón objaví až v priebehu budúceho roka po boku modelov z radu Xiaomi 12.

Máte v pláne kúpiť si niektorý z týchto smartfónov? A aké vlastnosti tipujete modelu Xiaomi 12, ktorý by mal prísť už v priebehu decembra? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre