Xiaomi 12 a Xiaomi 12 Pro by mohli byť predstavené na globálnom trhu už čoskoro, naznačujú najnovšie úniky správ

Nové vlajkové modely smartfónov Xiaomi pre rok 2022, by mohli byť predstavené v priebehu najbližších týždňov.

xiaomi 12 fotografia
Zdroj: Gizchina.com, Vosveteit.sk (úprava)

Len včera vyšla na povrch informácia, že vlajkový čipset od spoločnosti Qualcomm s označením Snapdragon 898 bude predstavený ešte tento mesiac. Konkrétnym dátumom má byť 30.11. a práve tento čipset má poháňať vlajkové smartfóny pre rok 2022. Prvým smartfónom s týmto čipsetom má byť vlajková loď od Xiaomi s označením Xiaomi 12. A najnovšie informácie nám naznačujú, že globálne predstavenie tohto smartfónu spolu s jeho Pro verziou je už za rohom. Na informáciu nás upozornil portál Xiaomiadictos.com a my už teraz môžeme odhadnúť, že predstavenie prémiových smartfónov od Xiaomi prebehne už o pár týždňov. Portál sa odvoláva na certifikáciu modelov smartfónov 2201122G a 2201123G v EEC (Euroázijská ekonomická komisia). V prípade tejto certifikácie je dôležitá prítomnosť písmena „G“, ktorá značí, že ide o globálne verzie smartfónov.

Xiaomi 12 aj 12 Pro mieria do Európy

Rozdeľovanie smartfónov na globálne a čínske modely je snáď najväčším kameňom úrazu pre fanúšikov Xiaomi. A zatiaľ čo niektoré modely prídu na náš trh pod iným názvom, niektoré neprídu vôbec. Aj vlajková línie smartfónov majú svoje modely, ktoré Xiaomi neprinieslo ku nám do Európy. Ide napríklad o  Mi 10 Ultra, ktorý by sme na v obchodoch v Európe hľadali márne. O to viac nás potešila prítomnosť modelu Mi 11 Ultra na našich predajných pultoch. Tento rok sme sa však u nás nedočkali Pro verzie smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšia certifikácia však odhaľuje, že Xiaomi 12 aj Xiaomi 12 Pro predsa len prídu i na globálnu pôdu a po dvoch rokoch sa u nás konečne dočkáme i Pro verzie. Smartfóny u nás zatiaľ poznáme pod internými názvami zeus a cupid, no už teraz vieme, že oba modely sa dostanú i ku nám.

Certifikacia smartfonu Xiaomi 12
Zdroj: EEC (Via Xiaomiadictos.com), Ceritifikácia modelu Xiaomi 12

Aké vlastnosti môžu tieto smartfóny priniesť?

Špekulácie ohľadom vlajkovej lode pre rok 2022 od Xiaomi vychádzajú na povrch už niekoľko mesiacov. A zatiaľ čo niektoré sú založené čisto len na dohadoch, iné sú už takmer samozrejmosťou. A medzi vlastnosti, ktoré k obom modelom poznáme naisto patrí i čipset Snapdragon 898, ktorý sme spomínali v úvode článku.

Ďalšou očakávanou vlastnosťou pre oba modely je LTPO AMOLED displej, ktorý bude schopný meniť obnovovaciu frekvenciu od 1Hz v prípade aktívnej funkcie Always On a 120Hz ako maximálnu obnovovaciu frekvenciu v prípade využívania smartfónu, napríklad počas hrania hier, či sledovania videí. Povráva sa tiež i o 5000mAh batérii s podporou 120W nabíjania podobne, ako sme mohli vidieť u takého Xiaomi 11T Pro. Zabudnúť nesmieme však ani na silnú zostavu snímačov kamery. Hlavný snímač mal mať 108mpx a dopĺňať by ho mal až 50mpx telefoto snímač.

Akú výbavu očakávate u smartfónov z radu Xiaomi 12? Čo by podľa vás vlajková loď pre budúci rok mala spĺňať? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre