Xiaomi 11T a 11T Pro oficiálne: Predĺžená softvérová podpora za lákavú cenu!

Xiaomi 11T a 11T pro sú skutočnosťou. Pozrite sa, čo všetko ponúknu tieto dva úžasné prémiové smartfóny s dokonalou cenou!

Xiaomi 11T / 11T Pro
Zdroj: Xiaomi

Na smartfóny z radov Xiaomi 11T sme čakali tak nedočkavo, že sa to ani nedá opísať. Fanúšikovia sa však konečne dočkali vytúžených smartfónov, ktoré toho ponúkajú viac než dosť! Ak ste teda zvedaví, čo ponúknu smartfóny z prémiovej triedy ako nástupcovia populárnych smartfónov s IPS LCD displejmi s vysokou obnovovacou frekvenciou, ste na správnom mieste. A ak nie ste fanúšikovia IPS LCD displejov, máme tu pre vás dobré správy, tento rok sa totiž koná AMOLED! No dosť rečí, pozrime sa, čo tieto dva skvelé modely ponúkajú.

Xiaomi 11T

Základom modelu Xiaomi 11T je čipset od spoločnosti MediaTek, Dimensity 1200-Ultra. Ide o prémiový procesor, ktorý umožňuje spoločnosti priniesť skvelý výkonný smartfón za dostupnú cenu. Model však nevyniká len vo výkone, no má i množstvo ďalších skvelých vlastností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 11T
Zdroj: Xiaomi

Model ďalej ponúka prémiovú kameru zloženú zo 108mpx hlavného snímača, 8mpx ultraširokého a ďalej telemacro snímača. Smartfón ďalej umožňuje vytvárať snímky za zníženej viditeľnosti s pokročilým nočným režimom a nechýba ani podpora natáčania 8K videí či HDR 10+.

Ako sme už spomínali, oba modely prinášajú rovný AMOLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou. Displej chráni ochrana Corning Gorilla Glass Victus a tešiť sa môžeme i na technológiu TrueColor. Bonusom pre smartfón sú tiež duálne reproduktory umiestnené na hornej i spodnej časti smartfónu. Model má ďalej 5000mAh batériu a prináša podporu nabíjania s hodnotou skvelých 67W!

Oba smartfóny sa ďalej môžu tešiť z predĺženej systémovej podpory na 3 veľké aktualizácie Androidu a 4 roky systémovej podpory. Cena smartfónu za verziu 8+128GB štartuje na úrovni 499€, verzia 8+256GB zasa za 549€!

Pro verzia modelu

Xiaomi 11T Pro prichádza pre zmenu s vlajkovým procesorom Snapdragon 888 od Qualcommu. Ten mu prináša prémiový výkon, ktorý ho zaraďuje do jednej skupiny s vlajkovými smartfónmi. Použitie tohto čipsetu sa však odzrkadlilo i na cene, ktorej sa budeme venovať neskôr.

Ak ste fanúšikmi skvelých mobilných fotografií, potešíme vás. Xiaomi 11T Pro totiž ponúka rovnakú 108mpx kameru, ako jeho verzia bez prívlastku Pro. Kamera je teda celkovo rovnaká a zmenu v tejto doméne nenájdeme.

Model prichádza na trh s podporou 120W nabíjania a nových majiteľov poteší i 120W adaptér v balení! Batéria s kapacitou 5000mAh tak bude nabitá už za 17 minút, uvádza Xiaomi. Batéria je v tomto prípade dvojčlánková a nechýba ani prítomnosť pokrokového grafénu. Nehrozí tak jej skorá degradácia, čoho sa mnohí obávajú so 120W nabíjaním. Spoločnosť sľubuje, že model tak získa 800 nabíjacích cyklov do chvíle, kým sa degraduje na 80% pôvodnej kapacity.

Xiaomi 11T / Pro
Zdroj: Xiaomi

Bonusom pre Xiaomi 11T Pro je prítomnosť Dolby Atmos a Dolby Vision, ktorú nenájdeme u základného modelu. Duálne reproduktory v tomto prípade tiež prišli zo spolupráce so spoločnosťou Harman Kardon rovnako, ako tomu bolo u niektorých modelov zo série Mi 11.

Cena zariadenia začína na úrovni lákavých 649€ za verziu 8+128GB. Drahšia verzia 8+258GB bude dostupná za skvelých 699€ a najvyššia verzia 12+256GB už za 749€!

Čo poviete na tieto modely, páčia sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre