APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

X (Twitter) predstavuje audio a videohovory pre používateľov Androidu. Má to ale háčik

Používatelia Androidu môžu cez sociálnu sieť X už aj telefonovať. Má to ale jeden podstatný háčik. Iniciovať hovor nebude môcť hocikto.

Sociálna sieť X (predtým tiež známa aj ako Twitter) si prechádza od jej prevzatia Elona Muskom turbulentným obdobím. Nie je tajomstvo, že Musk chce znej spraviť „aplikáciu pre všetko“, no jedna funkcia, ktorou disponuje jeho konkurencia, sociálnej sieti dlho chýbala ako soľ. Je ňou možnosť telefonovať prostredníctvom aplikácie. To sa ale najnovšie mení, cez X budeme môcť aj (takmer) plnohodnotne telefonovať. Na funkciu upozornil jeden z vývojárov platformy cez príspevok nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Cez X môžeme po novom aj telefonovať

Funkcia funguje presne, ako znie. Používatelia Android aplikácie najnovšie môžu kontaktovať svojich priateľov prostredníctvom hlasového hovoru, prípadne videohovoru, no má to jeden podstatný háčik. Telefonovanie nie je dostupné pre každého, ale len pre používateľov, ktorí už asi ako tušíte, si za X platia mesačný poplatok (X Premium alebo Premium+).

Treba ale doplniť, že hovor môžete prijať aj bez toho, aby ste za službu platili. Inými slovami, ak chcete aktívne niekoho kontaktovať, tak potrebujete mať predplatený účet na sociálnej sieti, no prijať hovor môže každý a to aj ten používateľ, ktorý si za prístup k X neplatí. Okrem iného v nastaveniach priamych správ môže používateľ ovládať, kto mu môže zavolať a kto nie.

„Prémioví odberatelia majú možnosť uskutočňovať audio a video hovory.“, vysvetľuje X na sociálnej sieti.

Taktiež je potrebné uviesť, že používateľ nemôže zavolať „len tak hocikomu“. Na to, aby mohol používateľ niekomu zavolať, tak musel mu v minulosti poslať aspoň jedenkrát správu.

Čo sa týka dostupnosti funkcie, ako jeden z vývojárov platformy hovorí na sociálnej sieti, tak možnosť hovorov sa aktuálne len sprístupňuje, a preto môže nejakú dobu trvať, kým ju budete mať dostupnú. Ak sa pýtate na používateľov iOS, tak tí túto funkciu dostali ešte v priebehu minulého roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close