BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Windows 11 zrejme ponúkne výrazne lepšie zabezpečenie. Na ceste je nový Windows Defender

Nová aplikácia a zrejme aj hŕstka nových bezpečnostných funkcií je na ceste. Už čoskoro si ju budú môcť otestovať Insideri.

Najnovší operačný systém Windows 11 od spoločnosti Microsoft prejde oproti predchodcom aj zmenami v oblasti zabezpečenia. Naznačuje to najnovšie odhalená aplikácia Windows Defender Preview priamo z prostredia nového Windowsu 11, na ktorú upozornil taliansky portál Aggiornamenti Lumia na svojom Twitteri. Nová vylepšená aplikácia by mala prísť nie len v novom šate, ale mohla by priniesť aj nové bezpečnostné funkcie a vylepšenia.

„Jednoduchá, bezproblémová a personalizovaná ochrana“

Nová aplikácia Windows Defender Preview, ktorá bola objavená v ranných testovacích verziách operačného systému Windows 11 je stále zahalená pod rúškom tajomstva. Aj napriek malému počtu informácií však môžeme predpokladať, že aplikácia by mala byť súčasťou vylepšeného balíka bezpečnostnej ochrany.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Potencionálne nové bezpečnostné funkcie by mali po dizajnovej stránke podporiť viaceré žiadané zmeny, ktoré sprehľadnia aplikáciu a jej používanie. Už z náhľadového obrázku je poodhalená nová farebná schéma, zaoblené hrany okna aplikácie a samozrejme aj celkový dizajn aplikácie. Príchod dizajnových zmien je pomerne očakávaný, keďže nová aplikácia Windows Defender je postavená na jazykoch / softvéroch XAML a WPF.

Už čoskoro si na nový Windows Defender siahnu Insideri

Spoločnosť Microsoft sa ku dostupnosti novej aplikácie ani ku jej prípadným funkcionalitám zatiaľ nevyjadrila. Jej prítomnosť v rámci systému však naznačuje, že ju už čoskoro budú môcť vyskúšať aspoň používatelia zapojení do programu Windows Insider. Akonáhle aplikácia prejde potrebnými testovacími cyklami v programe Windows Insider, môžeme očakávať jej príchod do bežnej verzie Windowsu 11. Treba však počítať s tým, že zrejme pôjde o proces trvajúci minimálne niekoľko týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close