SpravodajstvoWindows

Windows 11 bude dostupný pre širšie portfólio počítačov, ako bolo pôvodne iniciované. Pribudol aj váš?

Microsoft mierne upravuje minimálne hardwarové požiadavky pre inštaláciu Windows 11. Sprístupni ho pre širšie portfólio počítačov.

Microsoft získal mnoho chváľ potom, ako ukázal svetu nový Windows 11. Krátko na to, sa dostal však pod vlnu kritiky. Dôvodom boli minimálne hardwarové požiadavky, aby mohol byť nový Windows 11 nainštalovaný do počítača. Jednou z tých viac kontroverzných požiadaviek dokonca bola nutnosť kamery v prípade notebookov. Zdá sa však, že Microsoft vypočul sťažnosti používateľov a rozhodol sa zmeniť názor na to, aké by mali byť minimálne hardwarové požiadavky. Na tému upozorňuje portál androidauthority.com

Windows 11 bude možné rozbehať na širšom portfóliu počítačov

Spoločnosť Microsoft zverejnila blogový príspevok, v ktorom mierne aktualizovala systémové požiadavky pre inováciu systému na Windows 11. Hoci zmeny nie sú tak „dramatickými“, tak dobrou správou je, že spoločnosť rozširuje zoznam podporovaných zariadení. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Na základe výsledkov nášho testovania robíme malý počet doplnkov do zoznamu kompatibilných procesorov (vysvetlené ďalej nižšie), ale v opačnom prípade budú zachované minimálne systémové požiadavky, ako boli pôvodne stanovené. Dospeli sme k záveru, že zvolené kompatibilné 64-bitové procesory, 4 GB pamäte, 64 GB úložného priestoru, zabezpečené spustenie UEFI, požiadavky na grafiku a TPM 2.0 sú správnymi minimálnymi systémovými požiadavkami na splnenie zásad, ktoré sme vytvorili, aby sme vás mohli čo najlepšie podporovať.“ uvádza Microsoft v publikovanom blogu. 

Operačný systém Windows 11 bude teraz oficiálne podporovať Intel Core X, Xeon W a Intel Core 7820HQ. Ďalej treba doplniť, že ak budete chcieť Windows 11 získať oficiálne prostredníctvom služby Windows Update, stále budete potrebovať procesor Intel 8. generácie alebo novší alebo procesor Zen 2 alebo novší AMD, zabezpečené spustenie UEFI a TPM 2.0. Budete tiež potrebovať najmenej 4 GB RAM a 64 GB úložného priestoru. 

Microsoft tiež hovorí, že používatelia budú stále môcť nainštalovať Windows 11 ručne prostredníctvom súborov ISO. Možné to bude však len za podmienky, že budete mať 64-bitový procesor s taktom 1 GHz a viac, najmenej 4 GB pamäte RAM a 64 GB úložného priestoru. Toto sú absolútne minimálne špecifikácie, ktoré budete potrebovať na spustenie systému Windows 11. V závere treba dodať, že Windows 11 nebude podporovať 32-bitové procesory.

Oficiálne sprístupnenie Windowsu 11 pre širokú verejnosť je očakávané v priebehu najbližších mesiacov. V prípade, ak by ste si chceli overiť kompatibilitu vášho zariadenia s Windows 11, môžete tak spraviť prostredníctvom tohto článku, kde sme sa venovali tejto téme.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close