Windows 10: Pozrite sa, aké nové funkcie boli nájdete v poslednej vývojárskej verzii Windowsu

Pozrite si zmeny, ktoré priniesla posledná verzia Windowsu 10 určená pre vývojárov. Neskôr by mohli byť dostupné aj pre širokú verejnosť

Windows 10 (4)
Zdroj: Vosveteit.sk

Posledná verzia Windowsu 10 pre vývojárov, ktorá bola uvoľnená len pred niekoľkými dňami, v sebe schováva okrem drobných vylepšení aj niekoľko nových a zaujímavých funkcií, ktoré ocenia viacerí používatelia. Na niektoré z nich upozorňuje portál bleepingcomputer.com.

Ovládanie multimediálnych súborov

Vo zostavení Windows 10 Insider Preview Build 19603 sa objavila  ponuka ovládania multimediálnych súborov, ktorá sa posunula z vrchnej časti displeja do spodnej časti. Okrem iného došlo aj k zmene usporiadania jednotlivých prvkov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
media-flyout-controls
Zdroj: bleepingcomputer.com

Túto funkciu v rámci testovacej zostavy môžete pustiť prostredníctvom Príkazového riadku cez príkazy nižšie.

mach2 enable 23403403

mach2 enable 23674478

Odporúčame Vám ju však púšťať len v režime virtuálneho rozhrania.

Čo je nového

Ďalšia zaujímavá funkcia, ktorá sa objavila v rámci nového Windowsu je sekcia „What is New?“, teda čo je nového. Na ňu sme pred niekoľkými dňami aj upozorňovali. Vo svojej podstate ide o sekciu v rámci Nastavení počítača, ktorá sumarizuje jednotlivé nové funkcie a vylepšenia, ktoré priniesli aktualizácie.

co je noveho Windows 10
Zdroj: bleepingcomputer.com

V rámci tejto sekcie nenájdete nie len chronologicky usporiadané novinky, ale používateľ si môže jednotlivé vylepšenia podrobne pozrieť vrátane ich popisu.

co je noveho Windows 10_podrobny rozpis
Zdroj: bleepingcomputer.com

Funkciu je možné aktivovať prostredníctvom príkazu nižšie.

mach2 enable 20446796

Opäť však odporúčame, ak sa rozhodnete túto funkciu vyskúšať, urobte tak len v režime virtuálneho počítača, v inom prípade sa vystavujete možným problémom.

Okrem iného v očakávaní sú aj viaceré dizajnové úpravy rozhrania vrátane ponuky Štart, Správcu súborov a ďalšie. Ak Vás zaujímajú úpravy, tak ich nájdete na tejto stránke.

Očakáva sa, že jednotlivé zmeny vrátane dizajnových úprav, by teoreticky mohli byť dostupné už v priebehu mája.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre