BezpečnosťSpravodajstvoWindows

Windows 10: Pozor na poslednú aktualizáciu, viacerí používatelia hlásia chyby

Jedna z posledných aktualizácií pre Windows 10 počítače s označením „KB4532693“ robí viacerým používateľom nepríjemnosti.

Jedna z posledných aktualizácií operačného systému Windows 10, ktorá nesie názov „KB4532693“ neprináša len vylepšenia, ale aj chyby, na ktoré poukazujú viacerí používatelia.

Už je to takmer tradíciou, že spolu s aktualizáciou pre Windows 10  okrem vylepšení stability, bezpečnosti a nových funkcií určité percento ľudí hlási aj nepríjemnosti. Nie je tomu inak ani teraz.  Portál bleepingcomputer.com poukazuje na skupinu ľudí, ktorí sa stretli s problémom, ktorý im po úspešnej aktualizácii systému vymazal všetky súbory z plochy počítača (obrázky, videá, dokumenty,…) vrátane všetkých používateľských profilov a reštartovania nastavení ponuky Štart. Podľa všetkého chyba spôsobuje presunutie všetkých dát do dočasných súborov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Našťastie táto chyba je zvrátiteľnou. Podľa popisu používatelia vyššie, aktualizácia spôsobuje načítanie dočasného profilu, pričom po úspešnom procese aktualizácie nenastane obnovenie toho pôvodného.

Dobrou správou je, že aktualizácia neodstráni vaše údaje, ale premenuje pôvodný užívateľský profil v priečinku C: \ Users. Ak sa vás tento problém týka, môžete sa pozrieť na stránku C: \ Users a zistiť, či máte premenovaný profil končiaci na .000 alebo .bak. Úprava registrov však môže byť pre niekoho náročným procesom a preto tým menej zručnejším používateľom odporúčame  spraviť downgrade  – choďte do ponuky Štart > Nastavenia > Aktualizácie a zabezpečenie > Windows Update > Zobraziť históriu aktualizácií > Odinštalovať aktualizácie – vyberte poslednú nainštalovanú aktualizáciu pravým tlačidlom myši  zvoľte možnosť jej odstránenia (pozn. redakcie: pred samotným odstránením poslednej aktualizácie zároveň odporúčame používateľom spraviť niekoľko reštartov systému, a to z dôvodu, že viacero používateľov hlásilo, že im to pomohlo  vyriešiť vzniknutú situáciu).

Windows 10 odinstalovanie aktualizacie
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close