SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Windows 10 Mobile v najnovšej kumulatívnej aktualizácií obdržal ochranu pred chybami Spectre a Meltdown

V posledných dňoch internetom a celým svetom IT technológií otriasla správa o novo-nájdených chybách v procesoroch Intel, AMD a ARM, ktoré mohli zapríčiniť nechcené ukradnutie osobných údajov a hesiel z takmer všetkých počítačov, notebookov ale aj smartfónov. Samotní výrobcovia procesorov si tieto zásadné diery uvedomovali, no aktualizovanie všetkých firmvérov na všetkých zariadeniach po celom svete nie je zrovna najjednoduchšie. Hlavne preto sa aj samotní výrobcovia operačných systémov rozhodli zakročiť, aby spoločnostiam ako Intel a AMD trošku dopomohli a ochránili svojich používateľov od zbytočného rizika. Používatelia operačného systému Windows 10bezpečnostnú aktualizáciu systému obdržali, no mobilní fanúšici Windowsu si museli chvíľu počkať.

Aktualizácia pre Windows 10 Mobile prišla skôr ako pre Android

Nová kumulatívna aktualizácia prichádza pod označením KB4056891 a jej hlavnou  úlohou je odstránenie chýb Spectre a Meltdown, ktoré sa vyskytujú aj na Windows smartfónoch. Bezpečnostnú aktualizáciu obdržali niektoré systémové aplikácie a súčasti, ktoré by týmito chybami mohli byť znefunkčnené alebo by mohli byť ľahko napadnuteľné. Presnejšie ide o aplikácie / súčasti Internet Explorer, Microsoft Scripting Engine, Microsoft Edge, Windows Graphics, Windows Kernel, Windows Subsystem pre Linux a Windows SMB Server.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová kumulatívna bezpečnostná aktualizácia by mala byť dostupná na všetkých podporovaných smartfónoch s operačným systémom Windows 10 Mobile. Pokiaľ sa Váš smartfón neaktualizoval sám od seba, aktualizáciu si stiahnite ručne cez Nastavenia a Aktualizácia a zabezpečenie čo najskôr, ako to len bude možné.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close