SpravodajstvoWindows

Windows 10 Cloud bude možné aktualizovať na Windows 10 Pro, avšak nebude to zadarmo

Windows 10 Cloud by mal byť nový operačný systém z dielne Microsoftu, ktorý by sa mal od originálu odlišovať viacerými obmedzeniami ako je napríklad možnosť inštalácie aplikácií a hier len priamo z Windows Store obchodu.

Windows 10 Cloud je v podstate obdobný operačný systém ako Windows RT, ktorý sme mohli nájsť na zariadeniach s ARM procesormi a jednalo sa obdobný systém ako je Windows 8. Cieľom spoločnosti je takto dostať najnovšiu verziu OS tak aj na (nie len) mobilné zariadenia za symbolický poplatok, ba šepká sa, že dokonca úplne zadarmo.

Mnohých určite napadlo čo robiť ak by sme chceli napríklad inštalovať programy nie z Windows obchodu, alebo ako sa jednoducho zbaviť otravných obmedzení. Internetový portál Petri prišiel s informáciami, ktoré hovoria o tom, že v prípade záujmu bude možné takýto systém aktualizovať na verziu Windows 10 Pro, avšak nebude to samozrejme zadarmo. Tieto informácie pri tom nemusia byť len „bludmi“ založenými na výmysloch. Totiž portál poukázal na súbor Matrix XML, ktorý sa nachádza v uniknutom Windows 10 Cloud systéme, v ktorom sa píše:

„<Edition ID=”Cloud” name=”Microsoft-Windows-CloudEdition” processorArchitecture=”amd64″ buildType=”release” publicKeyToken=”31bf3856ad364e35″ version=”10.0.15025.1000″> <Target ID=”Professional”/>“

V každom prípade je to dobrá správa, že Microsoft pravdepodobne pracuje nie len na lacnom, resp. bezplatnom prístupe k Windowsu 10, ale aj na možnosti jeho aktualizácie na operačný systém bez obmedzení.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close