Windows

Windows 10 April Update spôsobuje problémy s mikrofónom, reproduktormi ale aj s myškou. Ako tieto problémy odstrániť?

Aj keď je Aprílová aktualizácie operačného systému Windows 10 dostupná len niekoľko dní, má na konte množstvo problémov a nedostatkov, ktoré si používatelia všimli hneď po prvom zapnutí ich zariadenia po aktualizovaní systému. Najväčšie problémy sa objavujú v súvislosti s reproduktormi, mikrofónmi, sekajúcimi myškami, ale aj s niektorými aplikáciami. Množstvo problémov je spôsobených nekompatibilnými ovládačmi niektorých zariadení, no väčšinu problémov dokážete odstrániť behom pár minút. Ešte pred oboznámením sa so všetkými chybami a riešeniami ako ich odstrániť vás chceme upozorniť, že chyby sa na niektorých zariadeniach vôbec nemusia vyskytovať a tým pádom si nemusíte robiť zbytočné stresy, pokiaľ ste si novú aktualizáciu ešte nestiahli a máte tak v pláne urobiť v najbližšej dobe.

Chyby vyskytujúce sa po novej aktualizácií a návod, ako tieto problémy odstrániť

  • Nefungujúci mikrofón: Prejdite do Nastavení a do vyhľadávacieho poľa napíšte „Nastavenia ochrany osobných údajov pre mikrofón“ a uistite sa, že máte zapnutú položku Povoliť aplikáciám prístup k mikrofónu.
  • Problémy s reproduktormi: Vyzerá to tak, že nová aktualizácia úplne zmazala predošlé nastavenia reproduktorov. Reproduktory stačí opätovne pripojiť a nakonfigurovať podľa vašich potrieb.
  • Sekajúci kurzor myši: Pohyby a zrýchlenie kurzoru myši sú po novej aktualizácií naozaj nevyspytateľné. Na tento problém zatiaľ neexistuje žiadne známe riešenie.
  • Oneskorenie skratky Alt-Tab: Pokiaľ sa stretávate s týmto problémom, odporúčame vypnúť Asistenta na lepšie sústredenie, ktorý sa nachádza v systémových nastaveniach.
  • Prehliadač Edge sa nezapína: Ďalší celkom nepríjemný problém, ktorý momentálne nedokážeme odstrániť.
  • Chýbajúce kontextové menu: Niektorí používatelia hlásia chýbajúce kontextové menu na Paneli úloh. Oprava tohto problému zatiaľ nie je k dispozícii.
  • Žiadne aktualizácie mikrokódu: Zatiaľ nie je známe, či je v novej aktualizácii implementovaná ochrana pred chybou Spectre, ktorá vyčíňala pred niekoľkými mesiacmi. O tomto probléme bude Microsoft zrejme čoskoro informovať verejnosť.
  • Úplné zamrznutie prehliadača Google Chrome: Žiadny normálne riešenie na odstránenie tohto problému sa nenašlo, no niektorí používatelia s tým problémom hlásia, že po zamrznutí stačí zatvoriť laptop, poprípade uspať počítač a po opätovnom zapnutí pôjde všetko ako po masle.
  • Problémy s grafickým rozhraním po aktualizovaní: S týmto problémom som sa stretol aj ja osobne. Ovládače grafickej karty boli po nainštalovaní aktualizácie celkom zmetené a stretol som sa s úplným zozelenaním oboch obrazoviek. Počítač stačilo natvrdo reštartovať.

Pomohli sme Vám? S akými problémami ste sa stretli Vy? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close