Windows

Windows 10 April Update aj napriek obrovskému množstvu nedostatkov raketovo rastie

Posledná veľká aktualizácia (April Update) operačného systému Windows 10 „rastie“ obrovskou rýchlosťou. Za pár mesiacov je nainštalovaná už na viac ako 250 miliónoch zariadení. Aktualizácia zožala obrovský úspech aj napriek tomu, že obsahovala niekoľko nepríjemných nedostatkov. Podľa oficiálnych štatistík Microsoftu sa ale naopak jedná o jednu z najlepších aktualizácií vôbec a medzi používateľmi je zrejme najobľúbenejšou vôbec.

Windows 10 April Update prišla s veľkým množstvom nedostatkov, no na pomery Windows aktualizácií sa stále jednalo o malé množstvo chýb. Nové štatistiky Microsoftu jednoducho hovoria za všetko a sú ešte presnejšie ako kedykoľvek predtým. Microsoft tentokrát využil po prvý raz umelú inteligenciu, ktorá dokázala zozbierať a vyhodnotiť dáta oveľa rýchlejšie a presnejšie. Čo teda hovoria štatistiky Microsoftu?

V čom je aktualizácia April Update oproti starším aktualizáciám iná?

  • 20% zníženie problémov so stabilitou systému
  • 20% celkové zníženie problémov s operačným systémom a so stabilitou s ovládačmi
  • Rýchlejšie aktualizácie znížením času, počas ktorého je zariadenie offline až o 63%
  • Čas spustenia prehliadača Edge po zapnutí počítača sa znížil až o 40-50%

Akým spôsobom Microsoft vylepšil zbieranie a vyhodnocovanie informácií?

  • AI od Microsoft inteligentne vyberá zariadenia, ktoré svojimi údajmi spätnej väzby naznačujú, že sú vhodné pre aktualizáciu systému. Vďaka tomu bola aktualizácia poskytnutá najprv na zariadeniach, ktoré na ňu boli „pripravené“.
  • Počas distribúcie aktualizácie, bolo AI naďalej využívané na zbieranie spätnej väzby, aby dokázalo lepšie vyberať vhodné zariadenia na aktualizovanie systému.
  • Keď AI, údaje zo spätnej väzby alebo telemetria zaznamenajú problém, spoločnosť Microsoft rýchlo zabráni tomu, aby bola na podobných zariadeniach ponúknutá aktualizácia systému. Samozrejme až do momentu, pokiaľ neprejde problém dôkladnou analýzou.

Microsoft spoločne s OEM partnermi taktiež informovali, že zaznamenali pokles podpory zákazníkov po tejto verzii operačného systému. Aj napriek niektorým nedostatkom, ktoré nám viacerým otrávili život, to vyzerá tak, že sa Microsoft konečne o niečo zlepšil a distribúcia veľkých aktualizácií mu ide o čosi jednoduchšie a lepšie. Dúfajme, že tomu tak bude aj pri ďalšej veľkej aktualizácii a Microsoft si bude svoju reputáciu iba zlepšovať.

Zdroj: mspoweruser.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close