APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Widget z Google Máp, ktorý vám povie, aká je dopravná situácia naokolo vás, je už dostupný! Takto ho aktivujete

Približne mesiac potom, ako Google predstavil nový Widget pre Google Mapy, ktorý vám ukáže aktuálnu dopravnú situáciu naokolo vás, je už dostupný.

Google ešte v polovici minulého mesiaca oznámil, že do Androidu pridá nové miniaplikácie. Jeden z widgetov, ale vyčnieval nad ostatnými. Išlo konkrétne o miniaplikáciu pre populárnu aplikáciu Mapy.

Nový widget je už dostupný aj u nás

Hoci nové miniaplikácie Google predstavil s veľkou fanfárou, tak uviedol, že ich uvoľní pre používateľov Androidu „čoskoro“. Nikto tak presne nevedel, kedy technologický gigant sprístupní novinky. To sa najnovšie mení, teda prinajmenšom v prípade Máp.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový widget, ktorý vám vie sprostredkovať aktuálne informácie o dopravnej situácii vo vašom okolí na obrazovke smartfónu, je dostupný. Google ho sprístupnil v týchto dňoch, pričom na jeho dostupnosť nás upozornilo už niekoľko používateľov. Treba ale uviesť, že nie na každom zariadení ho máme dostupný. Je preto možné, že je uvoľňovaný postupne. Ak ho ale ešte neevidujete, tak je to pravdepodobne len otázka niekoľkých nasledujúcich hodín, či dní, kedy sa to zmení. Poďme sa pozrieť, ako ho môžete aktivovať.

Samotné zapnutie widgetu je pomerne jednoduché. Spraviť tak môžete pomocou pár krokov. Postačí vám podržať úvodnú obrazovku na prázdnom miestne, a následne sa prekliknite do sekcie miniaplikácií. Potom v ponuke vyhľadajte Google Mapy a pripnite si widget na plochu.

Widget na to, aby riadne fungoval, tak Mapy potrebujú neustále pristupovať k vašej polohe. Nebojte sa, toto povolenie aplikácii viete udeliť pomocou par kliknutí. Samotná miniaplikácia potom, ako ju umiestnite na plochu, vás k tomu vyzve. Alternatívnym riešením je, aby ste jej toto povolenie pridelili prostredníctvom nastavení telefónu a vstavaného správcu aplikácií.

Google Mapy Widget o dopravnej situacii na okoli_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Akonáhle udelíte aplikácii prístup k vašej polohe, tak sa vám po pár sekundách aktualizuje miniaplikácia, kde uvidíte aktuálne podrobnosti o dopravnej situácii na okolo vás. Okrem iného z rozhrania domovskej obrazovky si viete oddialiť pohľad, vďaka čomu môžete mať kompletný prehľad o dopravných zápchach vo vašom okolí. Pomocou widgetu sa tak môžete napríklad rozhodnúť o tom, ako pôjdete z práce domov a podobne bez toho, aby ste si zapínali navigáciu. Vcelku užitočné, či nie?

Využijete tento widget? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close