WhatsApp znepríjemní život online prenasledovateľom. Vypúšťa do sveta túto novú funkciu!

WhatsApp distribuuje funkciu „Moje kontakty okrem...“ pre širšie publikum používateľov.

WhatsApp prenasledovatel
Zdroj: Pixabay.com (kropekk_pl), Vosveteit (koláž)

Ešte koncom septembra vyplávalo na povrch, že vývojári služby WhatsApp pracujú na tom, aby zvýšili úroveň zabezpečenia ochrany osobných údajov používateľov smerom k cudzím osobám. Najnovšie sa zdá, že funkcia „Moje kontakty okrem…“, sa dostáva do obehu pre širšie spektrum používateľov. Spolu s príchodom tejto funkcie, prichádza i k miernym úpravám UI rozhrania v prípade stránky informácií kontaktov, ale i stránky s informáciami o skupinových četov.

WhatsApp uvoľňuje funkciu „Moje kontakty okrem…“

Ako upozorňuje portál wabetainfo.com tak verzia aplikácie WhatsApp 2.21.23.13 prináša radu noviniek pre širšie publikum. Tou najvýznamnejšou zmenou je bezpochyby funkcia „Moje kontakty okrem…“. Ide o funkciu, ktorá umožňuje používateľom vybrať si, kto môže a kto nemôže vidieť podrobnosti o ich profile, ako je napríklad, kedy boli naposledy online, či sú práve online, profilovú fotografiu a podobne. Používatelia môžu tak držať svoje súkromie ďalej od ľudí, s ktorými nechcú zdieľať o sebe podrobnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
nove nastavenia sukromia whatsapp
Zdroj: wabetainfo

Nová verzia aplikácie ďalej prináša i zmeny v podobe možnosti zakladanie četov spolu s časovačom správ, kedy odoslané správy automaticky zmiznú. WhatsApp v novej verzii aplikácie umožňuje nastaviť časovač na 24 hodín, 7 dní, alebo 90 dní, po ktorých dôjde k automatickému odstráneniu správ. Táto funkcia možnosti prispôsobenia času, kedy dôjde k odstráneniu správ, bola predtým mimochodom dostupnou pre časť BETA testerov iOS verzie aplikácie.

Aktualizácia okrem iného prináša i širšiu dostupnosť možnosti využívania jedného účtu na viacerých zariadeniach súčasne bez toho, aby musel byť smartfón neustále pripojený k internetu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre