APLIKÁCIE A HRY

WhatsApp vylepšuje funkciu telefonovania: Pozrite sa, aké novinky pribudli

Vývojári WhatsAppu upozorňujú na 6 nových funkcií, ktoré pribudli v nedávnej minulosti. Všetky súvisia s telefonovaním.

WhatsApp je aplikácia, ktorá si získala popularitu najmä vďaka svojej jednoduchosti a schopnosti odosielať správy. No v posledných rokoch čoraz viac ľudí využíva aplikáciu aj na telefonovanie. Mnohí z nás dokonca volajú cez WhatsApp viac v porovnaní s bežným telefonovaním.

„Hoci je aplikácia WhatsApp najznámejšia tým, že používateľom na celom svete umožňuje súkromné a bezpečné posielanie správ, čoraz viac ľudí ju používa aj na komunikáciu pomocou hlasových hovorov a videohovorov.“, hovorí WhatsApp.

WhatsApp vylepšuje funkciu volania

Vývojári služby najnovšie hlásia, že vylepšujú funkciu telefonovania. Spoločnosť prostredníctvom svojho blogu upozornila na 6 funkcií, ktoré pribudli v priebehu posledných mesiacov a týždňov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvou veľkou zmenou je, že skupinové hovory po novom podporujú až 32 účastníkov, čo je 4-krát viac, ako tomu bolo doposiaľ. Jednou z ďalších noviniek je aj možnosť písania správ účastníkom hovoru alebo ich stíšenie.

„Dlhým stlačením účastníka zväčšíte jeho video alebo zvukový kanál a môžete ho stíšiť alebo mu poslať samostatnú správu bez toho, aby sa hovor prerušil.“, vysvetľuje WhatsApp, ako funguje tento nový nástroj.

Pribudla aj funkcia odkazov na hovory. Tento nástroj umožňuje poslať odkaz druhej osobe, ktorá sa cez neho môže pripojiť k hovoru.

To ale nie sú všetky zmeny. Ďalej pribudli farebné zvukové vlny, pomocou ktorých budete môcť ľahko identifikovať osobu, ktorá práve hovorí. Funkciu oceníte najmä v situácii, keď má používateľ vypnutú kameru. Ďalšou novinkou je i to, že ak sa niekto nový pripojí k prebiehajúcemu hovoru, tak budete na to upozornení prostredníctvom bannerov.

„Bannery s upozornením počas hovorov: Uvidíte, keď sa ku skupinovému hovoru pripojí nový účastník.“, hovorí WhatsApp.

Vývojári ďalej hovoria, že sprístupnili pre majiteľov telefónov iPhone funkciu Obraz v obraze. No treba uviesť, že funkcia je nateraz dostupnou len pre beta testerov, pričom v priebehu nasledujúcich týždňov bude sprístupnenou pre všetkých.

„Počas hovorov môžete jednoducho robiť viac vecí vďaka minimalizovanej obrazovke videa hovoru.“

Nižšie na infografike si môžete pozrieť zmeny vrátane toho, kde nové funkcie a nástroje nájdete.

WhatsApp zmeny a vylepsenia hovorov
Zdroj: WhatsApp

WhatsApp v závere prízvukuje, že všetky hovory cez ich platformu sú predvolene šifrované, aby bola zaistená ochrana súkromia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close