APLIKÁCIE A HRYAppleSpravodajstvo

WhatsApp ukončuje aktívny vývoj služby pre ďalšie telefóny. Nemalo by to mať ale významný dopad na veľa používateľov

Na zoznam nepodporovaných telefónov pribúdajú ďalšie zariadenia.

Služba WhatsApp je aktuálne najpopulárnejšou komunikačnou platformou na svete. Jej vývojári ale napriek tomu postupne okresávajú jej kompatibilitu so staršími mobilnými zariadeniami.

Ešte v marci sme poukazovali na to, že služba ukončila podporu pre viac ako 30-populárnych smartfónov. Tri mesiace predtým, WhatsApp ukončil podporu pre 40 telefónov. No zdá sa, že prišli na rad ďalšie zariadenia.

Podporujú strácajú niektoré z telefónov iPhone

Ešte v marci tohto roka WhatsApp hlásil, že na to, aby ste rozbehli službu vo svojom telefóne, tak potrebujete mať operačný systém iOS vo verzii 10 alebo novší, prípadne Android 4.1 alebo novší.

Medzičasom služba ale aktualizovala minimálne požiadavky, z ktorých plynie, že používatelia starších telefónov iPhone, už nebudú mať kompatibilné zariadenie so službou.

„Aktuálne podporujeme a odporúčame používať tieto zariadenia:

– zariadenia s operačným systémom Android od verzie 4.1,

– iPhony s operačným systémom iOS od verzie 12,

– zariadenia s operačným systémom KaiOS od verzie 2.5.0 vrátane zariadení JioPhone a JioPhone 2.

Ak máte niektoré z týchto zariadení, nainštalujte si aplikáciu WhatsApp a zaregistrujte svoje telefónne číslo,“ píše sa na stránkach WhatsAppu.

Ako môžete vyššie čítať, tak používatelia so staršou verziou iOS ako 11 (vrátane nej), službu už na svojom telefóne nerozbehnú. Ide o niektoré smartfóny z modelového radu iPhone 5. Týmto zariadeniam skončila softvérová podpora zo strany spoločnosti Apple ešte v roku 2017. Majitelia týchto mobilných zariadení by mali byť v najbližších dňoch vyzvaní na aktualizáciu softvéru a neskôr im môže prestať fungovať služba v telefóne.

Podľa všetkého by ale tento krok zo strany WhatsAppu nemal ovplyvniť tak veľké množstvo používateľov, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Zo štatistík platných k 31. máju tohto roka plynie, že len 1% používateľov iPhone telefónov má staršiu verziu OS ako je iOS 14 (pozn. redakcie: Apple neponúka bližšie štatistiky). V prípade tabletov ide o 4% používateľov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close