APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

WhatsApp testuje novú možnosť pre miznúce správy: Čo sa po novom zmení?

WhatsApp už čoskoro umožní používateľom nastaviť si limit pre autodeštrukciu správ až na 90 dní. Pre koho bude limit vhodný?

Komunikačná platforma WhatsApp patrí medzi najobľúbenejšie svojho druhu. I keď sa v súčasnosti o používateľov naťahuje so službou Signal, platforma zo skupiny Facebook stále pokračuje vo vývoji nových a nových funkcií, aby bola o krok napred. Najnovšie sa tak môžeme pozrieť na menšiu úpravu funkcie pre miznúce správy, ktorú určite uvítajú mnohí z vás. O čo konkrétne v tomto prípade ide? Odpoveď nám prináša portál androidauthority.com.

Konverzácie po novom môžu zmiznúť až po 90 dňoch

Nová verzia aplikácie WhatsApp v beta verzii poukazuje na funkciu, ktorú využijú mnohí z vás pre pocit bezpečia či jednoducho organizáciu správ v aplikácii. Reč je o funkcii automatického odstránenia správ po 90 dňoch. V súčasnosti je táto funkcia dostupná pre správy, ktoré sa odstránia po 7 dňoch, 90 dní je teda značným pokrokom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Navyše aplikácia testuje i dvadsaťštyrihodinové správy. Tento limit síce stále nie je dostupný v aplikácii, no ak by ste si chceli nastaviť vaše multimediálne súbory len na jedno pozretie, aplikácia vám to umožní. Zdá sa teda, že sa WhatsApp ženie najmä za kratšími limitmi pre autodeštrukciu správ. Čo však vývojárov ťahá k funkcii odstránenia správ až po 90 dňoch?

Funkcia vhodná pre pocit bezpečia i čistotu aplikácie

Tiež vás desí fakt, že to, čo raz odošlete v konverzácii si druhá strana môže kedykoľvek opäť prečítať? Práve za týmto účelom by mala byť dostupná funkcia autodeštrukcie správ po 90 dňoch. Limit je teda dostatočný na to, aby ste si potrebné informácie z konverzácie uložili, no taktiež aby druhá strana nemala prístup k vašim správam už navždy.

Na druhú stranu ide o akýsi prístup k čistote aplikácie a tomu, aby ste nemali v aplikácii zbytočné a nepotrebné konverzácie. Nemusíte teda odstraňovať už nepotrebné vlákna vy osobne, namiesto toho po 90 dňoch zmiznú automaticky samé spolu aj s kópiou na druhej strane.

Využijete takúto funkciu v aplikácii aj vy? Alebo si radšej v aplikácii ponechávate „dôkazy“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close