WhatsApp sprístupňuje funkciu, ktorá umožňuje používať službu aj na ďalších zariadeniach bez toho, aby bol váš smartfón online

WhatsApp začal sprístupňovať funkciu využívania služby na viacerých zariadeniach súčasne pre všetkých bez toho, aby bol váš smartfón online.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

Približne dva týždne dozadu sme upozorňovali na to, že WhatsApp začal pozývať Slovákov, aby išli testovať jednu z najžiadanejších funkcií posledných mesiacov. Išlo konkrétne o možnosť využívania služby na viacerých zariadeniach súčasne bez toho, aby ste museli mať online váš smartfón. Funkcia bola však limitovanou len pre malú časť používateľov, to sa najnovšie mení.

Dostupnosť funkcie hlási čoraz väčší počet ľudí

WhatsApp najnovšie sprístupňuje funkciu masívne, ak nie pre všetkých, tak minimálne pre väčšiu časť používateľov. Druhým dychom však treba povedať, že zjavne ide stále zatiaľ len o BETA program. Minimálne tomu nasvedčujú popisy v rozhraní aplikácie. Ako môžete vidieť na snímkoch obrazovky nižšie, potom ako kliknete na tri zvislé bodky a zvolíte možnosť prepojenia účtov, tak služba vám ponúkne vyskúšanie nových vylepšení v podobe možnosti prepojenia a vyžívania vášho účtu s ďalšími zariadeniami bez toho, aby ste museli mať online váš smartfón. Funkciu nám aktuálne ponúklo na všetkých telefónoch v rámci redakcie, z čoho usudzujeme, že WhatsApp ju sprístupňuje masovo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Potom, ako si zapnete túto funkciu, tak vás automaticky odhlási z webového rozhrania služby, resp. z počítačovej mutácie aplikácie. Následne je potrebné sa prihlásiť a to pomocou oskenovania QR kódu z rozhrania aplikácie, či z webového rozhrania služby.

Ako môžete vidieť nižšie na snímke, tak aj samotné popisy v desktopovej verzii aplikácie prezrádzajú, že nemusíte mať online váš hlavný účet, teda smartfón, aby ste mohli četovať s priateľmi. Neznamená to však, že správy nebudete mať neskôr dostupné v smartfóne. Potom, ako pripojíte smartfón k internetu, tak dôjde ku synchronizácii četov vrátane správ.

WhatsAapp prepojenie uctu bez toho aby ste museli byt online
Zdroj: Vosveteit.sk

WhatsApp v tomto v tomto režime môžete využívať celkovo na štyroch zariadeniach. Evidujete dostupnosť funkcie už aj vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre